W pogoni za słońcem. Warto być cyfrowym nomadą?

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 20:19
- Cyfrowymi nomadami zostaliśmy przypadkowo w 2009 roku. Wtedy to jeszcze się tak nie nazywało. Wtedy razem z partnerką ruszyliśmy w podróż, w którą zabraliśmy nasze umiejętności - wspomina Andrzej Budnik, podróżnik i współautor bloga "Los Wiaheros".
Audio
  • Cyfrowi nomadzi - łączą pracę z pasją podróżowania (Czat Czwórki/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Olesya Kuznetsova/Shutterstock.com
Sprawdź też:
podróż nowa zelandia samochód 1200.jpg
Nowa Zelandia, USA, Fidżi - jak podróżować taniej?

Alicja i Andrzej specjalizują się w projektowaniu i pozycjonowaniu stron internetowych. Pół roku spędzają w Polsce, a na jesienno-zimową część roku przenoszą się w bardziej słoneczne rejony świata, skąd pracują. - Od 2009 roku każdą zimę spędzamy poza Polską w ciepłych miejscach. Ważne jest, żebyśmy mieli internetowe łącze - żartuje Andrzej Budnik. - Byliśmy już miedzy innymi w Australii, Nowej Zelandii i na Wyspach Kanaryjskich - dodaje rozmówca Piotra Firana. A czy są w ogóle jakieś wady takiego stylu życia?

Posłuchaj też:
mapa przyprawy 1200x660.jpg
Poznając kuchnie świata - podróże kierowane smakiem

- Z całą pewnością jest to utrata kontaktu z przyjaciółmi i z rodziną - podkreśla Andrzej Budnik. - Druga kwestia jest taka, że zaciera nam się granica pomiędzy czasem wolnym a pracą - zauważa podróżnik. Co rozprasza jego uwagę w pracy i jak poradzić sobie, gdy pracodawca jest w innej strefie czasowej? Jak to jest unikać zimy i żyć tylko, gdy jest dużo jasnych i słonecznych dni? Tego dowiecie się, słuchając nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Weronika Puszkar

Gość: Andrzej Budnik (podróżnik, współautor bloga "Los Wiaheros")

Data emisji: 13.09.2017

Godzina emisji: 16.07

jsz/ac

Czytaj także

Polak za granicą. Już nie tylko Egipt i all inclusive?

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2017 19:04
- Mamy coraz większą świadomość tego, co można zobaczyć na świecie i lepiej porozumiewamy się w obcych językach, więc i częściej wyjeżdżamy za granicę - mówi Monika Witkowska, podróżniczka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gruzja to nie tylko królestwo smaków

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2017 18:58
- Gruzja to kraj o bogatej historii i kulturze. Każdy Gruzin powie, że serce Gruzji bije w jego domu przy rodzinnym stole, kiedy zaprosi cię w gości - mówi reporter Grzegorz Kapla.
rozwiń zwiń