Dlaczego rezygnujemy z mięsa?

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 17:20
Dla młodych Polaków dieta bezmięsna okazuje się coraz bardziej atrakcyjna. - To pozytywny trend, co do którego medycyna nie ma zastrzeżeń, bo różne badania pokazują, że jesteśmy dzięki temu zdrowsi - przekonuje lekarz rodzinny Michał Sutkowski.  
Audio
  • Jeść mięso czy nie jeść - czy to jeszcze jest pytanie? (Czat Czwórki/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ Foxys Forest Manufacture

Czytaj także
marta dymek piotr firan 1200.JPG
Marta Dymek: wegetarianizm pozwala znaleźć nowe ulubione smaki

Jeśli ktoś chciałby przekonać się, czy da radę żyć bez mięsa, może skorzystać z programu "Zostań wege na 30 dni". - Do programu można dołączyć się na dwa sposoby. Drogą mailową i wówczas codziennie otrzymujemy pakiet z informacjami, ciekawostkami i co najważniejsze gotowymi przepisami. Albo instalując na telefonie aplikację - mówi Anna Żuchniewicz z Fundacji Viva!.

Lekarz Michał Sutkowski tłumaczy natomiast dlaczego lepiej jeść ryby niż mięso i podpowiada, czym zastąpić białko. - Rośliny strączkowe to zdrowy wybór. Warto też w okresie jesienno-zimowym wesprzeć się witaminą D. I to niezależnie od rodzaju naszej diety - wyjaśnia.


Czytaj także
sok zdrowie dieta owoce warzywa 1200.jpg
Raw food. Podgrzewaj tylko do 48 stopni

Względy etyczne, strach przed tym, co znajduje się w mięsie - co jest powodem takich wyborów? I kiedy dieta bezmięsna jest złym rozwiązaniem? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Anna Żuchniewicz (Fundacja Viva!), lek. med. Michał Sutkowski

Data emisji: 23.05.2019

Godzina emisji: 15.09

kul


Czytaj także

Czy dieta bezmięsna to nasza przyszłość?

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 15:00
Czerwone mięso może być równie szkodliwe jak słodzone napoje – przekonują niektórzy dietetycy. Zbyt duża ilość tego produktu w codziennej diecie zwiększa ryzyko wystąpienia miażdżycy, otyłości oraz chorób nowotworowych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ile chemii znajduje się w naszym jedzeniu?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 16:40
Z raportu NIK wynika, że dużo za dużo. Jak się okazuje przeciętny Polak zjada aż dwa kilogramy sztucznych dodatków w ciągu roku.
rozwiń zwiń