Kuchnia koreańska. Jak Marta Dymek oczyszcza lodówkę

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 11:41
- Ostatnie lata spędziłam na przemieszczaniu się w różne miejsca - opowiada Marta Dymek, autorka bloga Jadłonomia. - Zdecydowanie często wypadało to gdzieś w Azji i stamtąd przywiozłam sporo różnych publikacji i książek - dodaje. 
Audio
  • Marta Dymek poleca kuchnię koreańską i gotuje bibimbap (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Bibimbap, zdj. ilustracyjne
Bibimbap, zdj. ilustracyjneFoto: pixabay

Jedną z książek, które Marta Dymek przywiozła z podróży jest "The Korean Kitchen: 75 Healthy, Delicious and Easy Recipes". Jak na nią trafiła opowiadała Michałowi Piwowarkowi. - W Korei byłam na zaproszenie ambasady oraz ministerstwa. W związku z tym mogłam "męczyć" przeróżnych urzędników, z którymi się spotykałam o pomoc w zdobywaniu materiałów, przepisów i inspiracji - wspomina. 

Istotną informacją jest funkcjonowanie w Korei osobnego ministerstwa, które zajmuje się opieką nad kuchnią narodową i tradycjami kulinarnymi. - Tam bardzo poważnie traktuje się jedzenie - mówi Marta Dymek. - Kuchnia koreańska jest teraz bardzo modna, to zasługa działań koreańskich urzędników - dodaje. 

A co znajdziemy w książce "The Korean Kitchen: 75 Healthy, Delicious and Easy Recipes"? Który rozdział zasługuje na szczególną uwagę? Jaką potrawę Marta Dymek przygotowała w towarzystwie Michała Piwowarka? I jak dzięki temu pozbyła się resztek z lodówki? O tym w rozmowie z audycji "Pierwsze słyszę". 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Michał Piwowarek 

Data emisji: 10.10.2018

Godzina emisji: 7.15

pj

Czytaj także

Beza z cieciorki i żelatyna z glonów. Mickey Rotten o bogactwie kuchni wegańskiej

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 09:52
- Gotuję odkąd skończyłem osiem lat. Ta praca jest moją pasją i wiele z tego, co teraz umiem nauczyłem się sam. Dużo czytam i uczę się od innych - opowiadał Mickey Rotten, kucharz, autor kanału vegeTABLE.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marieta Marecka gotuje z książki z 1973 roku

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2018 10:33
Wydaje się, że w dobie internetu książki kucharskie nie są już potrzebne. Zastąpują je blogi, filmy na YouTube czy zwyłe gify. Tymczasem mistrzowie kuchni wracają do kultowych publikacji. 
rozwiń zwiń