KoronaScience. Kurs online dla przyszłych data scientists

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 10:00
Rada Doktorantów Politechniki Warszawskiej wychodzi naprzeciw nudzie z powodu odwołania zajęć i organizuje internetowy kurs dla przyszłych analityków danych.
Audio
  • Na czym polega i kto może wziąć udział w kursie KoronaScience? (TOP/Czwórka)
Monitoring musi mieć uzasadniony cel, a także być proporcjonalny do tego celu
Monitoring musi mieć uzasadniony cel, a także być proporcjonalny do tego celuFoto: Shutterstock.com/Rawpixel.com

Zobacz także
komputery 1200.jpg
Jak prywatne komputery mogą działać w służbie nauki?

Analityk - seksowny i bogaty

Magazyn "Review" ogłosił, że data scientist to najbardziej seksowny zawód XXI wieku. To także jedna z najlepiej płatnych specjalizacji w branży IT. - Wybraliśmy analizę danych, bo naszym zdaniem jest to obszar, potrzebny dla wszystkich inżynierów - mówi Andrzej Manujło z Rady Doktorantów Politechniki Warszawskiej. 

Zostań specjalistą od koronawirusa

W trakcie kursu uczestnicy poznają podstawy Pythona, biblioteki Numpy, Pandas, Matplotlib i innych. Nauczą się także pracować z obrazkami oraz tworzyć wykresy. - Żeby nie było jednak nudno, postanowiliśmy wprowadzić ciekawą fabułę i nawiązać do tego, co dzieje się obecnie. Badania prowadzimy w oparciu o dane dotyczące koronawirusa - wyjaśnia rozmówca Agaty Nowotnik.

Czytaj także
urząd urzędniczka pieczątka dokumenty 1200.jpg
Prywatność w dobie koronawirusa. Przestała mieć znaczenie?

Kurs na platformie do streamowania gier

"KoronaScience za darmo: kurs z podstaw Data Science w Pythonie" jest w 100 procentach bezpłatny - prowadzony za pomocą tranismisji online. Nie trzeba nic instalować - wystarczy konto Google i dostęp do przeglądarki. - Zajęcia odbywają się na platformie do streamowania gier, którą zaadaptowaliśmy na potrzeby naszego kursu - opowiada gość Czwórki. 

Osoby, które wykonają prace domowe otrzymają zaświadczenie, które można będzie transferować jako odbyty kurs zdalny o wymiarze 1 ECTS.

***

Tytuł audycji: TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem

Materiał przygotowała: Agata Nowotnik

Data emisji: 25.03.2020

Godzina emisji: 17.15

kul/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Youtuberzy z misją. Czego uczą młodych ludzi?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2017 19:40
Dwa ministerstwa, finansów i cyfryzacji, zaprosiły do współpracy youtuberów, aby przekazywali młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów wiedzę o kodowaniu, finansach i tworzeniu gier. - Czekaliśmy na okazję, aż ta druga strona nam zaufa i przekona się, że to, co robimy jest fajne i ma wpływ na ludzi - mówił w Czwórce Michał Kołodziej z LifeTube.
rozwiń zwiń

Czytaj także

E-learning. Studia bez ruszania się z domu

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 15:04
Niedawno na polskim rynku edukacyjnym pojawiła się możliwość studiowania w trybie zdalnym jako alternatywna na dziennego i zaocznego toku studiów. Czy rzeczywiście możemy zdobyć dyplom on-line? Sprawdza Ada Janiszewska.
rozwiń zwiń