X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Youtuberzy z misją. Czego uczą młodych ludzi?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2017 19:40
Dwa ministerstwa, finansów i cyfryzacji, zaprosiły do współpracy youtuberów, aby przekazywali młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów wiedzę o kodowaniu, finansach i tworzeniu gier. - Czekaliśmy na okazję, aż ta druga strona nam zaufa i przekona się, że to, co robimy jest fajne i ma wpływ na ludzi - mówił w Czwórce Michał Kołodziej z LifeTube.
Audio
  • YouTuberzy z autorytetem przekonują, że kodowanie ma przyszłość (TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem/Czwórka)
Czy youtuberzy mogą nauczyć młodych jak pasję przekuć w zawód? (zdjęcie ilustracyjne)
Czy youtuberzy mogą nauczyć młodych jak pasję przekuć w zawód? (zdjęcie ilustracyjne) Foto: Prostock-studio/Shutterstock.com

- W planach Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Cyfryzacji jest dotarcie do młodzieży w wieku od 10 do 13 lat. Chodzi o pokazanie im, że kodowanie jest fajne i przyszłościowe - tłumaczył Michał Kołodziej. - Dobrą stroną tego projektu jest konkurs, który daje młodym osobom możliwość zaistnienia, a także to, że zapraszając youtuberów do współpracy, ministerialni eksperci wzięli pod uwagę ich dotychczasowy dorobek - przekonywał. 

Michał Kołodziej W sieci to, co jest kontrowersyjne, zawsze wypływa na wierzch  

W popołudniowej audycji Czwórki rozmawialiśmy także z Ziemniakiem, który w programie "Finansoaktywni" pomaga przekonywać młodych ludzi, dlaczego warto płacić podatki. - Ministerstwo Finansów to organizacja, która stara się szerzyć dobre sprawy. Ja w sieci też się dzielę pomysłami i tak zaczęliśmy współpracę - wyjaśniał. - Założeniem tego programu jest to, że młodzi wkraczając w świat dorosłych, muszą się wiele nauczyć - podkreślał Ziemniak.  

Ziemniak Młodych ludzi chcemy także uczyć tego, jak kręcić materiały wideo tak, aby były one eleganckie

A jaki był w sieci odzew na ministerialne projekty oraz jakie są ich kolejne etapy? Tego dowiecie się, słuchając nagrania audycji.

***

Tytuł audycji:  TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem 

Prowadzą: Kuba Marcinowicz

Data emisji: 26.04.2017

Godzina emisji: 18.17

jsz/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wirtualna rzeczywistość. Staje się codziennością?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 12:00
- Zauważyliśmy, że w sieci temat wirtualnej rzeczywistości ostatnio pojawia się nie tylko w kontekstach nerdowskich - tłumaczy w Czwórce Magdalena Pawłowska z Instytutu Monitorowania Mediów, który opracował raport "Wirtualna rzeczywistość nie tylko dla nerdów".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Języki obce. Zawsze warto ich się uczyć?

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2017 15:54
- Żyjemy we wspaniałych czasach. Wystarczy parę minut dziennie, aby poprawić znajmość danego jezyka. Nigdy nie jest za późno na jego naukę - mówiła w rozmowie z Patrykiem Kuniszewiczem dr Joanna Kic-Drgas z Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.  
rozwiń zwiń