Sukcesy polskich uczniów, recenzja gry i bezpieczeństwo w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2023 09:00
W audycji powiemy m.in. o wygranej polskich uczniów w konkurs Europejskiej Agencji Kosmicznej CanSat, sprawdzimy, czego gracze mogą się spodziewać po Resident Evil 4 Remake, a także jak bezpiecznie korzystać z telefonów.
Zawsze jest dobra pora, żeby posłuchać Czwórki
Zawsze jest dobra pora, żeby posłuchać CzwórkiFoto: shutterstock/Maria Markevich

Środowe wydanie audycji "Trochę Optymizmu Popołudniem" rozpoczniemy od tematu spektakularnego sukcesu polskich uczniów w międzynarodowym konkursie. Młodzi konstruktorzy wygrali konkurs Europejskiej Agencji Kosmicznej CanSat.

Zadanie konkursowe polegało na skonstruowaniu prototypu minisatelity oraz przeprowadzeniu za jego pomocą badań naukowych. To jednak nie jedyny sukces młodych polskich naukowców. Aplikacja stworzona przez studentów z Polski zajęła drugie miejsce w globalnym konkursie Open Data Addathon organizowanym przez Abu Dhabi Digital. Wyróżniony projekt zwiększa efektywność funkcjonowania transportu zbiorowego w nowoczesnej metropolii oraz pozwala na poprawę komfortu życia mieszkańców. Więcej o tym projekcie młodzi badacze powiedzą w rozmowie z Mateuszem Kulikiem.

Po godzinie 18.00 recenzja gry "Resident Evil 4 Remake". To odświeżona wersja kultowego horroru o tej samej nazwie, zapowiedziana podczas imprezy Sony State of Play w 2022 roku. "Resident Evil 4" doczekał się między innymi poprawek graficznych, w Czwórce sprawdzimy, jaki jest ich efekt.

W audycji także powróci temat bezpiecznego korzystania z telefonu. To zagadnienie niezwykle ważne, bo okazuje się, że cały czas mamy z tym problem. Nie chodzi tu o zabezpieczanie haseł czy dostępu do konta, ale o cyfrową higienę. Nieodpowiednie używanie urządzeń może mieć negatywy wpływ na nasze zdrowie. Jak korzystać z niego optymalnie? O tym opowie Szymon Majchrzak.

W audycji nie zabraknie też serwisu kulturalnego oraz serwisu muzycznego przygotowanego przez Adama Smolarka.


Zobacz także:


***

Na audycję "TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem" - w środę 29.03) o godz. 17.00 - zaprasza Mateusz Kulik

Czytaj także

Co denerwuje nas w nowych samochodach?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2023 05:00
Dziś wybór nowego samochodu to niełatwa sprawa. Nie dość, że czas oczekiwania na pojazd jest długi, to jeszcze musimy skonfigurować jego wszystkie opcje. Niekiedy okazuje się, że były one zbędne lub denerwujące. Co najczęściej irytuje kierowców w nowych autach?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Latający bolid F1? Zaprezentowano pierwszą latającą wyścigówkę

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2023 15:30
Pojazd wygląda zbliżenie do bolidów, które widzimy w czasie wyścigów Formuły 1. Co jest największą różnicą? Zamiast kół zamontowano specjalne śmigła, dzięki którym maszyna potrafi lecieć z ogromną prędkością!
rozwiń zwiń