Studenckie Noble - szansa dla najlepszych studentów

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2023 14:00
Już można się zgłaszać do kolejnej odsłony Studenckiego Nobla - konkursu organizowanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Czwórki
W czasie studiów warto zgłaszać się do konkursów i innych studenckich programów
W czasie studiów warto zgłaszać się do konkursów i innych studenckich programówFoto: shutterstock/Antonio Guillem

Studencki Nobel to jedyny program stypendialny tworzony przez organizację studencką i skierowany do studentów uczelni wyższych, którzy wyróżniają się ambicją i zaangażowaniem. Organizatorzy szukają najlepszych studentów z całej Polski, a zgłoszenia można wysyłać jeszcze do końca marca.

Wyróżnienie dla studentów

 - Studencki Nobel to cykliczny konkurs organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, którego celem jest wyróżnienie studentów o wybitnych osiągnięciach na różnych polach - mówi Gabriela Supernak, koordynatorka krajowa konkursu. - Doceniane są dokonania zarówno naukowe, artystyczne, jak i społeczne. Żeby wziąć udział w konkursie, wystarczy zgłosić się poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na naszej stronie. Liczba zgłoszeń jest nieograniczona.

Do Studenckiego Nobla można zgłaszać się w dziewięciu kategoriach: nauki techniczne, sztuka, dziennikarstwo i literatura, nauki przyrodnicze i energetyka, fizyka i astronomia, medycyna i farmacja, nauki społeczne, nauki ekonomiczne oraz działalność społeczna. - Każdy znajdzie jakąś gałąź, która będzie odzwierciedlać jego osiągnięcia czy zainteresowania, które będzie mógł lub mogła zaprezentować - tłumaczy gość audycji.Drzwi do kariery

Laureatów wybiera specjalne, złożone z ekspertów jury. - Składa się ono z kadry profesorskiej i wykładowców szkół wyższych - opowiada rozmówczyni Weroniki Puszkar. - Są w nim także osoby, które zajmują się daną dziedziną, np. naukami medycznymi czy działalnością społeczną. To one właśnie sprawdzają zgłoszenia, weryfikują kandydatów i wyłaniają zwycięzców.

Szanse na zwycięstwo mają ci, którzy działają na różnych polach, a oceniani są wszyscy kandydaci. Warto się odważyć i zaprezentować swoje umiejętności, bo Studenckie Noble otwierają ich laureatom drzwi do kariery. Stanowią swoistą przepustkę do świata biznesu czy nauki. 


Posłuchaj
10:32 CZWORKA/Strefa Studenta - studencki nobel 14.03.2023.mp3 O Studenckich Noblach opowiada Gabriela Supernak, koordynatorka krajowa konkursu (Strefa studenta/Czwórka )

 

***

Tytuł audycji: Strefa studenta

Prowadzi: Weronika Puszkar 

Gość: Gabriela Supernak (koordynatorka krajowa konkursu)

Data emisji: 14.03.2023

Godz. emisji: 14.35

aw/pk

Czytaj także

Po co nam studia? "Nie muszą zaważyć na późniejszym życiu"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2022 18:00
- To, czy iść na studia, jest sprawą indywidualną. Uczelnie otworzą przed nami pewnie niektóre drzwi do przyszłej kariery zawodowej, ale najczęściej najważniejsza i tak jest własna praca i samorozwój - podkreślał przedsiębiorca Michał Barczak. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studia za granicą - pomoże program mentoringowy Our Future Foundation

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2023 21:30
Our Future Foundation to organizacja, która pomaga zdolnym młodym ludziom w rekrutacji na światowe uczelnie i wyborze wymarzonej ścieżki kariery. 
rozwiń zwiń