Łąki Łan w Czwórce. Przeżyj to jeszcze raz! [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2021 20:00
Koncert Łąki Łan odbywał się w ramach sylwestrowych występów, które zainaugurowały działalność Sceny Muzycznej Polskiego Radia - nowego cyklu multimedialnych koncertów z internetowym udziałem publiczności. Przypominamy go jeszcze raz!
Koncert Łąki Łan na Scenie Muzycznej Polskiego Radia
Koncert "Łąki Łan" na Scenie Muzycznej Polskiego Radia Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Zapraszamy na retransmisję wyjątkowego koncertu Łąki Łan, który odbył się w sylwestrową noc. 

Łąki Łan - koncert w Czwórce/Czwórka

Łąki Łan to zespół, grający połączenie muzyki elektronicznej, rocka oraz funku. Początki grupy sięgają 1999 roku, gdy jego członkowie uczęszczali jeszcze do szkół średnich. Grupę założyli Piotr "Mega Motyl" Koźbielski i Jarosław "Poń kolny" Jóźwik. Już kilka lat później, w 2009 roku, muzycy wystąpili na pierwszych dużych festiwalach: Wisłostradzie, Coke Live Music i Festiwalu Open'er. W tym samym roku grupa wydała kolejny album - "ŁąkiŁanda". Znalazły się na nim m.in. trzy wielkie hity: "Propaganda", "Big baton" i "Selawi".

Źr. YouTube/Łąki Łan - IBIZA

Damian-Sikorski-będzie głośno zaślepka.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ Audycja "Będzie głośno!" >>>

Wcześniej w audycji rozmawialiśmy z uczestnikami 5. edycji Wydaj płytę z Będzie Głośno. 

Po godz. 18.00 gościem Czwórki była Wiktoria Tabaka. 

Wiktoria Tabaka z zespołem Dark Leaves pochodzą z Krakowa. Autorska muzyka to nietypowe, akustyczne, połączenie rocka, bluesa, folku i country, wzbogacone o całe mnóstwo orientalnych wstawek. Mięsiste brzmienie gitary akustycznej, psychodeliczne echo gitary hawajskiej, ciężki i głęboki smyk kontrabasu, transowe afrykańskie bębny i niepokojący, kobiecy wrzask. Skład zespołu: Wiktoria Tabak - wokal Marcin Zawilski - gitara rezofoniczna, gitara hawajska Szymon Musiał - gitara akustyczna, mandolina Daniel Nicieja - kontrabas Jarek Wyka - perkusjonalia Kamil Nowakowski - banjo, ukulele.


Źr. YouTube/ Dark Leaves - Solitude (Official Video)


Gościliśmy również zespół Tragarze, z którym Damian Sikorski rozmawiał po godz. 19.00. Tragarze to projekt który debiutował pod koniec 2017 roku, grając muzykę z pogranicza hip-hopu, funky i reggae tworzony przez szczecińskich muzyków. Liderami zespołu są Chillu i Przemek Kazaniecki. W twórczej retro podróży towarzyszą im Pelo oraz dj Twister, a także wokalistka Sandra Jakubowiak i gitarzysta Wojciech Grzyl. W składzie sekcji rytmicznej z zespołem współpracuje basista Bartosz Jurgielperkusista Marcin Panasiuk. Refleksyjne teksty na płycie zostały wzbogacone o cytaty z kultowych filmów i seriali z lat 70-tych i 80-tych.

Źr. YouTube/Tragarze - Głośniki / VIDEO

Twórcy zespołu Tragarze – Chillu, Przemek, Pelo i dj Twister – to czwórka przyjaciół. Zanim rozpoczęli wspólny projekt, każdy z nich szedł swoją muzyczną drogą – każdy inną, ale właśnie w różnorodności tkwi ich siła. Dlatego na ich debiutanckim albumie mieszają się: style muzyczne – wiodący jest hip-hop, wzbogacony o dźwięki funky i reggae – ale też powaga z humorem, nowe z dobrze znanym. Do tej pory mieli okazję dzielić scenę z gwiazdami takimi jak: Gentlemen, Sorry Boys, Zalewski, Grubson, Łona & The Pimps.


Audycji słuchać można w internecie na czworka.online, w  systemie DAB+ oraz poprzez aplikację Polskiego Radia.

***

Na audycję "Będzie głośno!" w piątek (20.08) po godz. 18.00 zaprasza Damian Sikorski.

 

Czytaj także

GrubSon, BRK i Jarecki na scenie Czwórki - przeżyjmy to jeszcze raz!

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 13:50
Grubson i jego goście wystąpią na naszej antenie w audycji Damiana Sikorskiego. Retransmisja pełnego pozytywnej energii koncertu już po godz. 19.05.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dubska powracają z krążkiem "BDG Roots Rockers"

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 22:01
Zespół Dubska opowiadał w Czwórce o swojej najnowszej płycie zatytułowanej "BDG Roots Rockers", ale także muzycznej filozofii i planach. - Jesteśmy z ginącego plemienia, ale wciąż istniejemy - mówili Dymitr Czabański i Artur Małecki z grupy Dubska.
rozwiń zwiń