Debiutanci na winylu "Będzie głośno!" Kordowska, Dżentelmenels i Szpilersi

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 20:44
Czwórkowa audycja "Będzie głośno!", która obchodzi w tym roku pięciolecie, doczekała się własnego, czarnego krążka! Do sprzedaży trafił winyl "The Best of Będzie Głośno!" - to płyta kolekcjonerska - wytłoczono jedynie 500 sztuk. Artyści, których utwory znalazły się na tym winylu, mówią o wydarzeniu mistycznym. 
The Best Of Będzie Głośno
"The Best Of Będzie Głośno!"Foto: mat.promoc.
wrona będzie głośno 1200 d jpg.jpg
Weronika "Wrona" Jasiówka laureatką 5. edycji konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!"

Daniel Sikorski doskonale pamięta 3. odsłonę konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno" i zgłoszenie Sary Kordowskiej. Już wtedy pomyślał: "Wow, jakie ta dziewczyna pisze teksty, może przybić piątkę z Kasią Nosowską". Od tamtej pory nic się nie zmieniło - Sara wciąż pisze świetne teksty.


Posłuchaj
54:28 2021_10_22 19_05_25_PR4_Bedzie_glosno.mp3 Czwórkowi debiutanci, Sara Kordowska, Dżentelmenels i Szpilersi, opowiadają, jak to jest mieć utwór wydany na winylu (Będzie głośno/Czwórka)

 

- Mój utwór na winylu to jest coś mistycznego. Mam wrażenie, że jest to forma skierowana do świadomych odbiorców, których sobie życzę, których zapraszam i przekonuję do siebie - mówi wokalistka. - Jest to takie uczucie, którego nie spodziewałam się doświadczyć. W życiu każdego artysty jest to dodatek, coś takiego jakościowego. Na pewno debiutanci nie są w stanie sobie na to pozwolić - dodaje.

Artystka przyznaje, że od wydania debiutanckiej płyty w Czwórce, 4 października 2019 roku, wciąż tworzy i się rozwija. - Ja się bardzo zmieniłam, nie przywiązuję już tak bardzo wagi do kolorów. Ciągnie mnie do tego żółtego, bo od tego się wszystko zaczęło. To kolor kojarzony z "Będzie głośno!" - dołączył do mojej palety - dodaje.

Sara Kordowska - Dom 2.0/Czwórka

Sara Kordowska zdradza też, że na początku 2022 roku możemy spodziewać się jej nowego utworu. Zespół, z którym gra, cały czas się rozwija, nowy członek rozwinął też ich instrumentarium. - Teraz ta muzyka ma więcej warstw, których bym się po sobie nie spodziewała - mówi artystka.

Zobacz:

TheBestOf_BedzieGlosno_Vinyl_Awers_1200.jpg
"The Best of Będzie Głośno!" - winylowy prezent na pięciolecie

Podobnych emocji podczas słuchania swego utworu na winylu doświadcza wokalista zespołu Dżentelmenels, Mateusz Kosa Kosiński. - Nasza kompozycja na winylu przynosi uczucie mistyczne, jak wspomniała Sara Kordowska - ocenia. - Pamiętam lata 90., jak się chodziło na imprezy i didżeje grali z winyli. To było coś. Każdy grał, co miał najlepsze, teraz my jesteśmy na składance najlepszych artystów, co sprawia, że promienieję - podkreśla.

Dżentelmenels - Światło (Official Video)/Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Piosenka zespołu Dżentelmenels znalazła się na jednej z Czwórkowych składanek i na winylu. – Te Czwórkowe krążki są mocno motywujące - zdradza gość Czwórki. - Dzięki nim zaczynamy tworzyć coś nowego - dodaje.

Singiel na winylu był ogromną radością też dla Szpilersów, prawdziwych fanów i kolekcjonerów płyt gramofonowych. Całe ich życie związane jest z winylami.

Decó i Dj Sad Man przyznają, że to pierwszy raz, jak ich kompozycja trafia na czarny krążek.

Teraz szykujemy się do dalszych działań muzycznych - przyznają Szpilersi. - Już w przyszłym miesiącu można będzie usłyszeć pierwszy singiel i prawdopodobnie naszą płytę. Po raz kolejny mamy okazję współpracować z Czwórką. Prawdopodobnie już 2 listopada, premierowo, w Czwórce będzie można usłyszeć nasz singiel - dodają.

Decó ostrzega, że nawija o wielu rzeczach, nie dla dzieciaków, ale dla ludzi dorosłych, którzy już coś przeżyli. - Muzycznie się też zmieniło, tym razem pogrzebałem dużo w jazzie i cała płyta ma taki smak - zdradza. - Oczywiście jak najbardziej jest to hip-hop w naszym wykonaniu, ale sample są jazzowe – zapowiadają muzycy.

SZPILERSI - Koncert w Czwórce/Czwórka

THE BEST OF BĘDZIE GŁOŚNO!

Tracklista:

Strona A

1. Spajku/Dziunek - Koniec w line-upie remix

2. Szpilersi - Boom Bangers

3. Ms. Obsession - Tabu

4. Tony White - Tak jak chciałem

5. Jacob Flâneur - Cappuccino

6. N132N4NY - Dzwonek

Strona B:

1. Marta Zalewska - Więcej

2. Myasta - Tańcz

3. Dżentelmenels - Światło

4. Sara Kordowska - Dom 2.0 (feat. Jacob Flâneur)

5. Lampky - Dym, dym


The Best Of Będzie Głośno!
   
The Best Of Będzie Głośno!

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Data emisji: 22.10.2021

Godzina emisji: 19.06

pj

Czytaj także

Przybysz, Kortez, Radiohead - czego Sara Kordowska słucha zimą?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 14:27
Niektórzy artyści jeżdżą w czasie ferii na nartach, desce czy sankach, a inni chillują. Do tych chillujących właśnie należy Sara Kordowska, zwyciężczyni trzeciej edycji konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno". Wokalistka ułożyła playlistę idealną na zimę dla słuchaczy Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Phatrax: moja płyta to efekt egzotycznych poszukiwań

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 11:44
W maju ukazał się debiutancki album Phatraxa, didżeja i producenta muzycznego z Warszawy, współzałożyciela kolektywu Flauta. To jednocześnie epka i longplay. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Będzie głośno! Posłuchaj z nami winyla jeszcze raz

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 16:00
W "Będzie głośno!" wysłuchaliśmy jubileuszowego winyla Czwórki "The Best Of Będzie głośno!". 
rozwiń zwiń