Zespół The Branchers wystąpił w Czwórce [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2023 20:20
The Branchers - czyli Natalia Gałązka, Szymon Gałązka oraz Tomek Sowa wystąpili w studiu koncertowym Czwórki. - Grało nam się super, to wielkie emocje i świetne doświadczenie - mówili tuż po koncercie. Zobacz co się działo na scenie.
The Branchers
The BranchersFoto: Kamil Oleszkiewicz

The Branchers to trzyosobowy zespół, w skład którego wchodzą: bliźnięta Natalia Gałązka (gitara basowa, wokal) i Szymon Gałązka (wokal, gitara, elektronika i produkcja muzyczna) oraz Tomek Sowa (perkusja). Wspólnie zagrali wiele koncertów - ostatnio jako support zespołu Voo Voo. Artyści podkreślają, że nie grają jednego określonego gatunku muzyki, lecz mają wiele inspiracji. 

ZOBACZ WIDEO z koncertu w Czwórce: 

Źródło: serwis YouTube.com/Czwórka/Koncert The Branchers 


Grupa powstała w 2015 roku i ma na swoim koncie cztery single. Młodzi muzycy zostali dostrzeżeni podczas Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, gdzie w jury zasiadali m.in. Kasia Nosowska i Piotr Metz. Ich piosenki można usłyszeć w wielu stacjach w kraju. Podczas koncertu, słuchacze Czwórki premierowo mogli usłyszeć materiał, który znajdzie się na debiutanckiej płycie zespołu. - Zagraliśmy cały materiał z płyty, na której znajdzie się jedenaście kompozycji - opowiadają. - Wejdą na nią wszystkie utwory z EP-ek, plus nowe kawałki.  


Posłuchaj
18:08 Czwórka/Będzie Głośno!_The Branchers po koncercie 31.03.2023.mp3 The Branchers o wrażeniach po koncercie i debiutanckiej płycie (Będzie Głośno!/Czwórka)

 

Jak podkreślają muzycy, lubią różnorodne brzmienia. - Mimo wspólnego filaru gustów muzycznych, nasze inspiracje są bardzo różne - dzięki czemu pracując wspólnie możemy spojrzeć z różnej perspektywy na tworzenie muzyki - mówią. - Nie zamykamy się na jeden określony gatunek muzyczny, lecz inspiracje czerpiemy ze wszystkiego co wpadnie nam w ucho. 

Zespół zagrał już ponad sto koncertów na festiwalach, w klubach i na dużych scenach  muzycznych. - Wśród wielu koncertów mieliśmy różne doświadczenia, m.in. także występ w areszcie śledczym. Było to niezwykłe przeżycie - opowiadają goście Czwórki. - Zakład Karny, co prawda już nieczynny, posłużył za tło do naszego ostatniego teledysku Endogenne Morfiny.


Źr. Youtube/The Branchers - Endogenne Morfiny (official video)

Za grupą pierwszy radiowy koncert. - Występ w Czwórce był wyjątkowy, bo wiedzieliśmy, że wiele osób nas słucha, ale nie mogliśmy ich zobaczyć - opowiadają rozmówcy Damiana Sikorskiego. - Grało nam się super, to wielkie emocje i świetne doświadczenie.

_____

Będzie głośno! - pod takim hasłem Czwórka promuje młodych, zdolnych polskich muzyków niemających jeszcze kontraktu z żadną wytwórnią. Jest to program, który umożliwia nieznanym muzykom bezpośredni kontakt z radiem, a poprzez audycję pod tytułem "Będzie głośno!" i listę przebojów dociera do słuchaczy. Aby znaleźć się w audycji, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie radiowej Czwórki.

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Goście: The Branchers (Natalia Gałązka, Szymon Gałązka oraz Tomek Sowa)

Data emisji: 31.03.2023

Godzina emisji: 19.15

Czytaj także

Marta Zalewska: mam tyle pomysłów, że mogłabym nagrywać płytę co miesiąc

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2022 11:00
Cztery lata temu Marta Zalewska zwyciężyła w konkursie Czwórki i wydała debiutancką płytę. Dziś na koncie ma dwa krążki, występy na wielu festiwalowych scenach, a w planach kolejny album. - Gdyby było to możliwe, mogłabym nagrywać nawet 10 płyt rocznie - śmieje się artystka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Najgorsze wakacje ever. Marta Zalewska i kilogram "tureckiej" herbatki

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2022 12:21
Wakacje chylą się ku końcowi, uczniowie już pognali na lekcje, za chwilę dołączą do nich studenci. W Czwórce wciąż wspominamy ciepłe wycieczki, ale też najgorsze ich momenty, jak zakupy Marty Zalewskiej w tureckim pasażu handlowym. 
rozwiń zwiń