Marta Zalewska zagrała na żywo w Czwórce! "Nasz zespół urodził się w Czwórce" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2023 09:15
Polska wokalistki i multiinstrumentalistka Marta Zalewska wystąpiła w Czwórce z materiałem z najnowszej płyty "Jestem". Jej muzyka jest pełna gitarowych brzmień, odwołujących się do klasycznego rocka, ale także muzyki folkowej. Przeżyj ten koncert jeszcze raz! 
Marta Zalewska na koncercie w Czwórce - 2023 rok.
Marta Zalewska na koncercie w Czwórce - 2023 rok.Foto: Przemysław Chmielewski/Czwórka

Marta Zalewska to znakomita polska wokalistka, która jest także kompozytorem i autorem tekstów swoich piosenek. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz laureatką konkursu Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Podczas konkursu artystka zaprezentowała swój autorski kawałek "Skrzydła". Tym razem, podczas koncertu w Czwórce wykonała utwory z ostatniej płyty "Jestem".

Źródło: serwis YouYube.com / oficjalny kanał Polskiego Radia 

W 2018 roku Marta Zalewska zwyciężyła w konkursie "Wydaj płytę z Będzie Głośno" radiowej Czwórki i nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia wydany został jej autorski album "Marta Zalewska"Konkurs jest rozwinięciem audycji "Będzie Głośno!", która umożliwia nieznanym muzykom bezpośredni kontakt z radiem. Zespoły, które zgłaszają się do programu, zapraszane są do audycji na żywo i mają okazję zaprezentować się słuchaczom zarówno w rozmowie, jak i mini koncercie akustycznym. Słuchacze mogą natomiast głosować na utwory, których lista znajduje się na stronie Czwórki. 


Posłuchaj
59:25 czwórka będzie głośno 28.04.2023 18.03.35 19.03.01.mp3 Koncert Marty Zalewskiej w Czwórce - premiera albumu "Jestem" (Będzie głośno/Czwórka)

 

Zobacz:

W 2022 artystka powróciła ze swoim drugim autorskim krążkiem pt. "Jestem", na którym znalazło się trzynaście kompozycji o bezkompromisowym brzmieniu rock’n’rolla oraz dźwięków muzyki folkowej. Jak podkreśla Marta Zalewska cały album "Jestem" to hołd złożony analogowemu brzmieniu. Został on nagrany i zmiksowany analogowo w nawiązaniu do "najlepszych tradycji światowego rock’n’rolla".

Marta Zalewska gra "Jestem" - [GALERIA >>>]

Czwórkowy koncert Marty Zalewskiej był pierwszy koncert w albumem "Jestem". 

- Jestem szczęśliwa, że tak się stało, że ten premierowy koncert zagraliśmy w Czwórce, bo to jest miejsce dla nas szczególne - mówi Marta Zalewska. - Dziś, cytując Krzyśka Pacana, powiedziałam na scenie, że nasz zespół urodził się tutaj - dodaje.

Czwórkowa scena nie pierwszy raz gościła Martę Zalewską z zespołem. Artystka pierwszy raz zagrała w Czwórkowym studiu w 2018 roku.

Marta Zalewska tworzy swój solowy projekt, gra z zespołem Dżamble, jest muzykiem sesyjnym, kierownikiem muzycznym w Teatrze Rampa, współpracuje też z Basią z zespołu Chłopcy kontra Basia, z którą tworzą wspólne projekty. Cały czas zaskakuje nowymi inicjatywami.


Posłuchaj
12:21 czwórka będzie głośno 28.04.2023 marta.mp3 Marta Zalewska opowiada o swojej płycie i koncercie w Czwórce (Będzie głośno/Czwórka)

 

- W niedzielę zapraszam na koncertowe combo na Wiośnie Jazzowej w Zakopanem. Tam występuję z moją orkiestrą, muzyką zespołu Dżamble, a później zostaję na scenie z Urszulą Dudziak, gdzie zagram na basie - mówi artystka.


Źr. Youtube.pl/Czwórka

Płyta "Jestem" to dla fanów Marty Zalewskiej nowe piosenki. Ona sama przyznaje, że dla niej, niektóre z nich są już bardzo stare. - Taka jest np. piosenka "Spokojnie", który jest jedną z najstarszych moich piosenek. Uznałam jednak, że zasługuje na wydawnictwo - opowiada. - Nie mam nic przeciwko temu, żeby mój kolejny album powstał szybciej. Chyba tak się wydarzy, bo za chwilę wchodzimy do studia i nagrywamy album mickiewiczowski, czyli moje kompozycje do wierszy i tekstów Adama Mickiewicza.

Marta Zalewska stale podnosi sobie poprzeczkę. Na jej koncertach widać progres i rozwój. - To gwarantuje poziom umiejętności muzyków, z którymi gram. To zawodowi muzycy, bardzo doświadczeni, od wielu lat grają na scenie - zdradza. - Ja jako kierowniczka muzyczna swojego zespołu i Teatru Rampa potrafię też dawać konkretne zadania swoim zespołom. Jednak i nam próby są potrzebne, wszyscy muszą się zgrać, nawet geniusze. Przed koncertem w Czwórce dołączył do nas Maciej Papalski, dlatego, żeby się z nami zgrał, zagraliśmy jedną próbę - przyznaje.


Źr. Youtube.pl/Agencja Muzyczna Polskiego Radia

***

Marta Zalewska zagrała 28 kwietnia, po godz. 18.00 w Czwórkowej audycji "Będzie głośno!".

 mat. pras./kd/pj

Czytaj także

"EKOiści". Posłuchaj koncertu Marty Zalewskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 19:20
Marta Zalewska - laureatka II odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno" i ambasadorka cyklu "EKOiści" - wystąpiła na koncercie w Czwórce. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Margaret świętuje 10-lecie. Jest koncert akustyczny i nowa epka

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2023 14:17
Z okazji dziesięciu lat na scenie Margaret przygotowała dla fanów coś wyjątkowego - największe hity artystki w kubańskiej, akustycznej odsłonie i w towarzystwie 14-osobowego zespołu usłyszymy na płycie "MTV Unplugged Margaret". 
rozwiń zwiń