Występ Funk da System na Czwórkowej scenie!

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2017 14:40
W studiu koncertowym Czwórki 22 września zagrała grupa Funk da System. Muzycy z Górnego Śląska wystąpiili w audycji Damiana Sikorskiego, którego urzekli podczas zgłoszeń do konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!".
Audio
  • Koncert Funk Da System w Czwórce (Będzie głośno!/Czwórka)
  • Rozmowa Damiana Sikorskiego z muzykami z Funk Da System (Będzie głośno!/Czwórka)
Funk Da System w Czwórce
Funk Da System w Czwórce Foto: Bartosz Bajerski

- Zespół co najmniej tak "kolorowy" jak Łąki Łan, ale w wersji funkowej - przedstawia muzyków Damian Sikorski - gospodarz piątkowej audycji "Będzie głośno!". - Byłem pozytywnie zaskoczony ich stylem scenicznym, poczuciem humoru i repertuarem, kiedy zgłosili się do akcji "Wydaj płytę z Będzie głośno!". Choć konkurs wygrał inny zespół to uznaliśmy, że zaprosimy Funk da System do Czwórki. To prawdziwe oryginały!

Od 1 lipca do 15 sierpnia Czwórka przyjmowała zgłoszenia do konkursu od muzyków nieznanych szerszej publiczności, w którym główną nagrodą było wydanie płyty. Jury konkursu, po wyłonieniu laureata, postanowiło dodatkowo wyróżnić grupę Funk da System zapraszając ich na koncert w Czwórce.

lipali koncerty 1200 500.jpg
Zobacz więcej Koncerty Czwórki <<<

Koncert zespołu odbył się w piątek 22 września o godz. 18.00 w ramach audycji "Będzie głośno!", podczas którego nasi słuchacze mogli przekonać się, czy to, co o sobie mówią muzycy jest prawdą: - Zabawa, bauns i pląs to nasza muzyczna dobra nowina, którą chcemy z uśmiechem nieść w najsmutniejsze i najbardziej zamulaste zakątki ziemskiego padołu. Funk Da System to nie tylko nazwa bandu. To przede wszystkim radosny styl życia, pogoda ducha i przesłanie, którego głoszenie stało się prawdziwą misją. Mówiąc krótko: niesiemy ludzkości Owoc z Drzewa Poznania Funku.

ms obsession 1200.jpg
Ms. Obsession - to ona wyda płytę z Czwórką!

Zespół wystąpił w składzie: Funky Farmer (gitara), Sztos Sztosowicz (gitara), Prorok Krejzajasz (saksofon), Prorok Imprezjasz (saksofon), Prorok Partyhardiasz (trąbka), Prorok Puciohenzap (puzon), Juliusz Walenty Lapdens (bas), Serowy Obwarzanek (klawisze i wokal), Dżeremi Kupenhałzer (perkusja), Elektroniczna Dama z Miszigan (wokal).

Zapraszamy do wysłuchania nagrania koncertu Funk Da System w Czwórce oraz rozmowy z muzykami zespołu, którą Damian Sikorski przeprowadził w drugiej godzinie audycji "Będzie głośno!". 

***

"Będzie głośno!" to jedyny w Polsce program radiowy, który umożliwia nieznanym muzykom dotarcie ze swoimi kompozycjami do szerokiej publiczności. Zespoły, które zgłaszają się za pośrednictwem strony czworka.online zapraszane są do audycji na żywo, aby zaprezentować się zarówno w rozmowie, jak i w mini koncercie akustycznym. Ich utwory zamieszczane są na liście przebojów "Będzie Głośno!". Słuchacze Czwórki codziennie oddają głosy na artystów, którzy najbardziej przypadli im do gustu.

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Goście: zespół Funk Da System

Data emisji: 22.09.2017

Godzina emisji: 18.05

materiały prasowe/kd/jsz

Czytaj także

Metrowy & Fankatak. Spotkanie pięciu charakterów

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 17:00
Gośćmi Mateusza Tomaszuka w "Muzycznym Lunchu" byli Bartosz "Metrowy" Medyński oraz Artur Musioł z Fankatak, a opowiadali o powstaniu ich najnowszego, objętego Czwórkowym patronatem albumu "Hajla Bajla Fank". Jak na jego ostateczny kształt wpłynęła babcia perkusisty zespołu?
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Od Ujścia do Źródła". Koncert: L.U.C & Rebel Babel Ensemble

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2017 13:23
Houseboaty, Gdańsk z kajaka, wiślane trasy rowerowe, rejs kulturalny po Wiśle - to 9 czerwca były tylko niektóre atrakcje i tematy Czwórkowych audycji prosto z Gdańska. Po nich odbył się specjalny koncert w wykonaniu formacji L.U.C & Rebel Babel Ensemble.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Od Ujścia do Źródła vol. 3 - koncert Vavamuffin

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2017 11:30
Formacja Vavamuffin zagrała 14 sierpnia w Krakowie nad Wisłą na wielki finał plenerowych audycji Czwórki pod hasłem "Od Ujścia do Źródła". Wszystko po to, aby uczcić Rok Rzeki Wisły.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Widżeje - to oni robią z koncertów widowiska

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2017 11:35
Kuba, Michał i Tomek, czyli Visual Family Collective, to widżeje, którzy odpowiadają za wizualizacje na Czwartej Scenie Czwórki podczas odbywającego się 8 i 9 września Up To Date Festival w Białymstoku. W Czwórkowym "TOP" artyści zdradzają tajniki swojej profesji.
rozwiń zwiń