Formacja Ann zagrała w Czwórce. "Nasza muzyka to terapia"

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2018 19:00
Zespół Ann to grupa założona w przez Annę Spławską - wokalistkę, autorkę tekstów i muzyki, a także pedagoga specjalnego.
Audio
  • Zespół Ann wystąpił na scenie Czwórki (Będzie głośno!/Czwórka)
Zespół Ann na scenie Czwórki
Zespół Ann na scenie CzwórkiFoto: Bartosz Bajerski

Zespół Ann powstał w 2013 roku, ale już dwa lata wcześniej kompozycja "Sama", do której Anna Spławska napisała tekst, znalazła się na składance Piotra Kaczkowskiego Radiowej Trójki. Koncertowała u boku Riverside, Lazuli i Fish’a na 5th Anniversary of Progressive Promotion w Niemczech.

Anna Spławska brała udziała w telewizyjnych talent show, wystąpiła też w pierwszej edycji LuxFest festiwal w Poznaniu. Jak przyznaje, "dla zespołu Ann muzyka jest czymś w rodzaju lekarstwa, jest głosem wolności, terapią jedyną, słuszną i skuteczną. Liczą się dźwięki, ludzie i wzajemna chemia między nimi". 

Ann, to rockowe zjawisko porażające mocnym wokalem i intensywnym przekazem tekstów. Lekkość grania i przyjemność słuchania to dwie gwarantowane wartości wyniesione z poznania tej kapeli.

Jak zespół Ann czuł się na scenie Czwórki - POSŁUCHAJ >>>

Dzięki uprzejmości wielu ludzi dobrego serca oraz własnej determinacji, zespół we wrześniu 2015r. nagrał singiel "Ostrożna", a niecały rok później koncertował w Niemczech, gdzie zaprezentował się na festiwalu Alinae Lumr w Storkow, u boku gwiazd europejskiej sceny muzycznej.

W październiku 2016 r. zespół był gościem Czwórki Polskiego Radia [POSŁUCHAJ NAGRANIA] gdzie wystąpił na żywo w audycji "Będzie głośno", prezentując akustyczne wykonania utworów "Ostrożna" oraz "Nie myl mnie z Wenus"."Ostrożna" przez ponad pół roku znajdowała się w czołówce Listy Przebojów audycji Czwórki "Będzie głośno". 21 października, ukazała się debiutancka płyta "Fragmenty", której prapremiera odbyła się również w Czwórce.

***

Audycję "Będzie Głośno" w piątek (16.02) poprowadził Damian Sikorski.

mat. pras./kd/ac/kul

Czytaj także

Adam Wolski o 30-leciu Golden Life: nowe płyty i mnóstwo koncertów

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2017 10:00
Golden Life powstali w 1987 roku, a ich płytowy debiut miał miejsce już cztery lata później. Do dziś elektroniczna muzyka tej grupy przypada do gustu publiczności i cieszy się uznaniem dziennikarzy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Podsumowanie 2017. Najlepsze muzyczne debiuty

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2017 17:14
Damian Sikorski przygotuje zestawienie najbardziej obiecujących debiutów 2017. O komentarz poprosi artystów i dziennikarzy muzycznych Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Britpop. "Najbardziej wtórny gatunek w historii muzyki"

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 11:50
W latach 90. fani muzyki w Wielkiej Brytanii żyli potyczkami słownymi Damona Albarna z braćmi Gallagher, a wyniki sprzedaży płyt zespołu Blur pojawiały się w głównym wydaniu wiadomości BBC. - Britpop przywrócił wiarę Brytyjczyków w chwytliwe, gitarowe piosenki. Jak choćby te, które kilka lat wcześniej grała grupa The Smith - opowiada autorka muzycznego cyklu, Martyna Ogonek.  
rozwiń zwiń