Del-M o płycie "Dzieci we mgle": wszystko wyszło z serca

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2024 21:30
- Mój debiutancki album to opowieść o zderzeniu z dorosłością i szukaniu siebie we współczesnym świecie. Teksty na tej płycie są nieraz gorzkie, nieraz z przymrużeniem oka, ale zawsze od serca - mówi Del-M. Zwycięzca konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!" zadebiutował krążkiem "Dzieci we mgle".
Del-M i Damian Sikorski w Czwórce
Del-M i Damian Sikorski w CzwórceFoto: Henryk Lesczyński/Polskie Radio
  • Del-M (Marcin Jankowski) to zwycięzca szóstej odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!".
  • Jest raperem, kompozytorem i autorem tekstów. 
  • Jego debiutancka płyta "Dzieci we mgle" ukazała się o północy 10 maja.
  • Tydzień po premierze materiał z tego albumu zabrzmi w wersji live - na koncercie w Czwórce.
  • 17 maja o godz. 20.00 Del-M wystąpi ze swoim Live Bandem.

Od demówki do "Dzieci we mgle". Del-M w Czwórce

Del-M, czyli Marcin Jankowski, został laureatem ubiegłorocznej edycji konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno!". To jego twórczość została doceniona i wybrana jako najbardziej obiecująca spośród 168 zgłoszeń i 1400 nadesłanych piosenek. Ten młody artysta to powiew świeżości na polskiej scenie rapowej. 

- Zgłosiło się do nas kilkaset artystek, artystów i zespołów. To tysiące dobrych piosenek. Zdaniem Kapituły Del-M był najlepszy i tak oto w historii konkursu doczekaliśmy się pierwszego rapera zwycięzcy - opowiadał Damian Sikorski, pomysłodawca "Wydaj płytę z Będzie głośno!". - Del-M pisze świetne teksty, ma świetne bity i jest głosem swojego pokolenia. Bacznie obserwuje rzeczywistość, nie unika wątków filozoficznych. Jego wizja muzyki jest spójna i obiecująca.

Jacy artyści inspirują Del-Ma?

Muzyczni bohaterowie artysty to giganci soulu, funku i jazzu oraz współczesnego, amerykańskiego rapu. Wśród nich m.in. Kendrick Lamar, Tyler the Creator czy BROCKHAMPTON. Producentem albumu jest Bartosz "Szogun" Pietrzak, legenda polskiego środowiska hiphopowego, artysta znany ze współpracy m.in. z Pezetem i Tym Typem Mesem.

Posłuchaj
22:45 CZWÓRKA Bedzie glosno - del m 10.05.2020.mp3 Del-M zadebiutował płytą. Jak brzmią "Dzieci we mgle"? (Będzie głośno!/Czwórka)

- Na płycie jest sporo zaskoczeń, zwłaszcza dla słuchaczy, którzy nie grzebią w eksperymentalnych rejonach rapu - opowiada Del-M. - Kiedy dziś słucham demówek i porównuję je z wersjami, które znajdą się na płycie, widzę jaki progres osiągnęliśmy w produkcji. To oczywiście zasługa Szoguna, który potrafi te bity mistrzowsko wykręcić.

"Alt rap" - debiut w roli radiowca

Del-M nie zwalnia tempa i krok po kroku realizuje swoje marzenia. W trakcie "Majówki z Czwórką" zadebiutował w roli radiowca i poprowadził autorski program "Alt rap". Gościem rapera był Wuja HZG, czyli Paweł Stachowiak, znany z takich projektów jak EABS, Błoto, Lowpass, Lumbago i Kroki.


Wuja HZG i Del-M w studiu Czwórki. Wuja HZG i Del-M w studiu Czwórki

Del-M wystąpi na koncercie w Czwórce

Kolejne marzenie to koncert. Ten odbędzie się w Czwórce w piątek - 17 maja 2024 roku. - Zagramy jako Del-M Live Band, który oprócz mnie tworzą Jan Załęski (gitara), Tomasz Maniak (perkusja), Dominik "Jamal" Róg (bas) i Grzegorz Tomkowski (instrumenty klawiszowe). W tym składzie zaprezentujemy koncertowe wersje numerów z debiutanckiej płyty. 

Del-M - Dziecko we mgle | Agencja Muzyczna Polskiego Radia

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Marcin Jankowski Del-M

Data emisji: 10.05.2024

Godzina emisji: 20.15

kul/kormp

Czytaj także

Płyta "TAXI". Łona, Konieczny, Krupa i poeci nocy

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2023 10:00
Mistrz nieoczywistych rapowych narracji i jazzmani po Akademii Muzycznej nagrali album oparty o rozmowy z taksówkarzami. Płyta Łona x Konieczny x Krupa „TAXI” to opowieść o współczesności zaczepiona między hip-hopem, jazzem i elektroniką. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Poleruję odwagę i styl". Paulina Przybysz zapowiada "Space EP"

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2024 11:00
"Poleruję odwagę i styl", przyznaje Paulina Przybysz w utworze "Morale", który zapowiada najnowsze wydawnictwo artystki - "Space EP". - Coś się we mnie ożywia i to słychać w nowych numerach - mówi artystka. Kolejnym singlem promującym minialbum będzie "Dragon Hustler", który przed premierą zabrzmiał w Czwórce. 
rozwiń zwiń