Julia Sawicka. O odwadze i potędze improwizacji

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2017 13:38
Julia Maria Sawicka jest wokalistką i pianistką obdarzoną niezwykle zmysłowym głosem, którym z wielką pasją wyśpiewuje jazz.
Audio
  • Julia Sawicka o odwadze i potędze improwizacji (Artystyczny wybieg/Czwórka)
Julia Sawicka wymyka się definicjom, nie lubi porównań i zawsze stara się robić po swojemu
Julia Sawicka wymyka się definicjom, nie lubi porównań i zawsze stara się robić "po swojemu"Foto: Czwórka

Artystycznie realizuje się w Julia Sawicka Project. Ale dlaczego właściwie "Project"? Bo to znaczy: bez ograniczeń. Taka nazwa daje wolność.

- Każdy z nas jest indywidualny i w muzyce też chcemy być jak najbardziej indywidualni, jak najbardziej rozpoznawalni, jak najbardziej sobą – podkreśliła wokalistka, odnosząc się do komentarzy, w których nazywana jest polską Dianą Krall. – Starajmy się szukać tego co w nas inne a nie wspólne – dodała Julia Sawicka.

Swoją pasję do jazzu przekazuje też innym podczas Międzynarodowych Leszczyńskich Warsztatów Jazzowych, których jest pomysłodawczynią i organizatorką. – To już trzynasta, szczęśliwa edycja – mówi artystka. – To cudowny czas, kiedy do Leszna przyjeżdżają młodzi ludzie, którzy pragną zacząć improwizować lub już improwizują – dodaje. Przez tydzień z całego Leszna sączy się muzyka jazzowa, a wieczorami można uczestniczyć w świetnych koncertach – w tym roku zagrają m.in. Gabor Winand z Węgier, Hans-Peter Salentin z Niemiec, a z Polski Marek Napiórkowski, Artur Lesicki oraz Kuba Badach.

Warsztaty odbędą się w Lesznie między 7 a 12 sierpnia i każdy, komu bliska jest muzyka, kto śpiewa lub gra, może wziąć w nich udział – zaprasza Julia Sawicka.

Muzyczny projekt Julii oznacza też pełną swobodę w zapraszaniu gości specjalnych, którzy nawet na chwilę mogą stać się jego częścią. Julię z muzykami połączyła potrzeba poszukania dźwięków, które niczym melisa ukoją nerwy. Czy je znaleźli? O tym między innymi w audycji.

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzący: Ula Kaczyńska i Katarzyna Cygler


Gość: Julia Maria Sawicka (wokalistka i pianistka)

Data emisji: 09.07.2017

Godzina emisji: 12:11

ula/kd/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Aga Zaryan: wybrałam muzykę, bo daje mi wolność

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2014 20:00
- Jeśli chodzi o popularność to u mnie wiąże się ona z głosem, nie z twarzą - mówi Aga Zaryan, jedna z najbardziej utytułowanych polskich wokalistek jazzowych. - Nie pojawiam się wszędzie, nie bywam na salonach, czas poświęcam głównie muzyce i to z nią chce być kojarzona.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rozmowy przy stole". Jak biesiadują Polacy?

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2017 14:16
Sposób stołowania się może powiedzieć wiele na temat społeczeństwa i tradycji. Nad fenomenem ucztowania debatowali Jerzy Bralczyk, Katarzyna Lengren i Jacek Wasilewski, a efektem ich współpracy jest książka "Rozmowy przy stole".
rozwiń zwiń