X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kamil Sobiecki. Wiolonczelista, który został malarzem

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 09:36
Kamil Sobiecki ukończył Szkołę Muzyczna pierwszego stopnia w klasie wiolonczeli, ostatecznie jednak wybrał malarstwo i Wydział Grafiki warszawskiej ASP. Brał udział w wystawach zbiorowych prezentując swoje prace, od lat zajmuje się również projektowaniem graficznym.
Audio
  • Kamil Sobiecki o swojej twórczości i artystycznej drodze (Artystyczny wybieg/Czwórka)
Kamil Sobiecki
Kamil SobieckiFoto: Katarzyna Cygler/Czwórka

paulina walas 1200.jpg
Paulina Walas i jej artystyczny pamiętnik z Islandii

- Choć pochodzę z rodziny muzyków klasycznych, od dziecka otacza mnie malarstwo. W szkole muzycznej miałem okazję koncertować poza Polską, dzięki czemu mogłem odwiedzać m.in. Luwr. To stało się dla mnie trampoliną, dało mi bazę - mówił gość Czwórki. - W pewnym momencie poczułem, że malarstwo jest dla mnie ważniejsze niż muzyka i poszedłem w tym kierunku. Wiolonczela pozostała jednak w sercu - tłumaczył Kamil Sobiecki.

Dziś zawodowo związał się ze sztuką wizualną. Jak tłumaczy, muzyka pozostała jednak jego inspiracją. - To widać, bo balet czy utwory muzyczne są wciąż obecne w moich pracach - mówił artysta.

ZOBACZ TAKŻE O zdjęciach, które pomagają aktorom dostać rolę >>>

Jak udało mu się sportretować kolor przy pomocy muzyki i w jaki sposób gość Czwórki postrzega korelacje między muzyką a obrazem? Jak powstają jego prace i dlaczego najchętniej tworzy plakat? Na czym skupia się tworząc swoje obrazy? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania całej godziny audycji, w której rozmowa z Walusiem "Kraksą" Kryzysem. Młody muzyk, który przez utwory stara się oczyścić z nieszczęśliwej miłości i dręczących go wspomnień. Wszystko ubiera w formę mocnych brzmień gitarowych, a w maju 2019 roku ukazała się jego debiutancka płyta pt. "Miły młody człowiek".

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzi: Katarzyna Cygler

Gość: Kamil Sobiecki 

Data emisji: 8.12.2019  

Godzina emisji: 15.13

kd/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Aleksandra Liput i jej pluszowe zabawki przesiąknięte strachem

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2017 15:55
- To przychodziło z czasem. Najpierw malowałam zmasakrowane twarze, zrobiłam całą serię portretów pobitych ludzi. Zajmowałam się też seryjnymi mordercami - opowiadała Aleksandra Liput, artystka, której sztuka powiązana jest ściśle ze światem dziecięcych lęków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Pakuła. Jak polskie malarstwo podbija europejskie rynki?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 11:09
Agnieszka Pakuła, artystka sztuk pięknych, już od czasów studiów intensywnie dba o to, by zaistnieć na tym rynku. To jej się udało. Jak przebiła się przez trudny artystyczny świat?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klaudia Mańko: potrzeba malowania była we mnie od zawsze

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2019 15:05
- Kolor to jeden z podstawowych sposobów wyrażania emocji - mówi studentka V roku malarstwa na ASP w Warszawie. - W moim malarstwie jest bardzo ważny. Często robię to bardzo intuicyjnie. To do mnie przychodzi. Obrazy pojawiają się w głowie. Na tym polega magia - dodaje. 
rozwiń zwiń