"Ugotuj mi tato" - przewodnik dla ojców po świecie kuchennej magii

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2018 15:58
"Ugotuj mi tato" to wspólny projekt zawodowego kucharza Tomasza Jakubiaka i profesjonalnej niani Joanny Jakubiak. Razem stworzyli kuchenny przewodnik nawet dla tych, którzy potrafią przygotować wyłącznie jajecznicę.
Audio
  • Tomasz Jakubiak o "Ugotuj mi tato": to nie jest książka o gotowaniu, tylko zachęta do spędzania wspólnie czasu (Sztuka jedzenia/Czwórka)
Kucharz Tomasz Jakubiak, dziennikarka Czwórki Beata Kwiatkowska
Kucharz Tomasz Jakubiak, dziennikarka Czwórki Beata KwiatkowskaFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

- Książka od dawna kiełkowała w głowie znajomych, przede wszystkim siostry, która jest współautorką tej książki - opowiadał Tomasz Jakubiak.

Wybrałem najprostsze przepisy, wszystkie kucharskie umiejętności i zawodową ambicję chowając w kąt. Zależało mi na tym, żeby każdy mógł przygotować proponowane przez nas posiłki Tomasz Jakubiak

- Opiekuję się dziećmi większości moich przyjaciół. Razem z nimi gotuję, spędzamy razem czas, uwielbiam to robić. Moja siostra prowadzi dużą agencję zatrudniającą nianie. Z połączenia miłości do gotowania i dzieci powstała nasza książka - przekonywał w rozmowie z Beatą Kwiatkowską.

Jak zamienić gotowanie w zabawę? Czego można nauczyć się komponując potrawy razem z naszymi dziećmi? Czy gotując dla dzieci musimy sięgać po tłuszcz i cukier? Na czym polega bogactwo prostej kuchni? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sztuka jedzenia

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Tomasz Jakubiak (kucharz, współautor "Ugotuj mi tato")

Data emisji: 17.06.2018

Godzina emisji: 15.38

ac/kd

Czytaj także

Sztućce a historia świata. "Diabelski widelec i usłużne ręce"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 10:40
- Jednym z pierwszych sztućców, które zostały wynalezione były pałeczki. Natomiast do dziś najpopularniejszymi sztućcami na świecie są ludzkie ręce - mówi antropolog kultury Magdalena Tomaszewska-Bolałek.   
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gofry, chipsy, frytki - dieta dzieciaków na wakacje?

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 15:52
- Przede wszystkim zarówno pod względem ilości, jak i jakości, dziecko nie powinno jeść tego samego, co rodzic - tłumaczyła dietetyczka Urszula Somow. Jak przekonać dzieci, by odstawiły przekąski i właściwie się odżywiały?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jadalne sztućce - kuchnia, design i ekologia spotykają się w jednym miejscu

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2018 15:34
Pyszne talerze i smakowite łyżki to nie fikcja! Martyna Ochojska, Dominika Wysoglad i Joanna Jurga, trzy młode projektantki, wpadły na pomysł stworzenia czegoś, co od dawna śniło się łasuchom.
rozwiń zwiń