Wirtualna rzeczywistość. Staje się codziennością?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 12:00
- Zauważyliśmy, że w sieci temat wirtualnej rzeczywistości ostatnio pojawia się nie tylko w kontekstach nerdowskich - tłumaczy w Czwórce Magdalena Pawłowska z Instytutu Monitorowania Mediów, który opracował raport "Wirtualna rzeczywistość nie tylko dla nerdów".
Audio
  • Wirtualna rzeczywistość - kiedy zagości w naszych domach? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Syda Productions/Shutterstock.com

Według raportu IMM rośnie nie tylko skala wzmianek w mediach o wirtualnej rzeczywistości, na bieżąco pojawiają się także doniesienia o kolejnych zastosowaniach tej technologii w praktyce. - Z naszych badań wynika, że bardzo duże zainteresowanie wirtualną rzeczywistością przejawiają użytkownicy mediów społecznościowych. Aż 42 procent interakcji z nią związanych to komentarze - mówi Magda Pawłowska.

Sprawdź też:
młodzież park tablety kultura cyfrowa 1200x660.jpg
Debata i sonda - jak zmienia nas kultura cyfrowa?

Według zaproszonej ekspertki nie jest jednoznaczne, dlaczego taki bum na wirtualną rzeczywistość następuje. - Gdy przyglądamy się publikacjom, często chodzi o gry. Coraz częściej mówi się też o sprzęcie. Ludzie chcą tych możliwości doświadczać - wyjaśnia specjalistka z IMM. A jak ta technologia może być wykorzystywana w praktyce? - Wirtualna rzeczywistość może skutecznie pomóc na przykład przy terapiach w leczeniu fobii - zdradza.

Jak takie leczenie wygląda, czy wirtualna rzeczywistość na stale zagości w naszych życiach oraz jakie są ciemniejsze strony jej użytkowania - tego dowiecie się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Mateusz Kulik

Gość: Magdalena Pawłowska (Instytut Monitorowania Mediów)

Data emisji: 20.03.2017

Godzina emisji: 8.08

jsz/kd

Czytaj także

Nowe technologie. Co nas czeka w 2017?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2017 10:07
Inteligentne domy, autonomiczne samochody, rozszerzona rzeczywistość... to tylko niektóre z chodliwych technologicznych nowinek. W "Pierwsze słyszę" sprawdzamy, które z nich już w tym roku mają szanse stać się naszą codziennością.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hololensy. Czy zrewolucjonizują nasze życie?

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 17:47
Tym razem w audycji "TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem" testujemy gadżet, dzięki któremu możemy przebywać w dwóch światach jednocześnie - rzeczywistym i wirtualnym. A pomagają nam w tym eksperci: Łukasz Leśniak i Paweł Ruszlewski.    
rozwiń zwiń