Nowe technologie. Co nas czeka w 2017?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2017 10:07
Inteligentne domy, autonomiczne samochody, rozszerzona rzeczywistość... to tylko niektóre z chodliwych technologicznych nowinek. W "Pierwsze słyszę" sprawdzamy, które z nich już w tym roku mają szanse stać się naszą codziennością.
Audio
  • Jakie technologiczne rewolucje czekają nas w 2017 roku? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/Pexels/domena publiczna

- Wydaje nam się, że technologie rozwijają się bardzo szybko. Tak naprawdę jednak widocznych przełomów jest niewiele, a ten rok nie będzie się różnił od poprzednich - tłumaczy Dawid Kosiński z magazynu Spider's Web. W 2017 będziemy raczej obserwowali stopniowy rozwój technologii, które już raczkują - internetu rzeczy, rozszerzonej rzeczywistości i inteligentnych samochodów.

Sprawdź także:
Dominiak Marcinowicz TOP Smart City 1200x660.jpg
Smart cities czyli miasta, które "myślą" [WIDEO]

I to właśnie o tym nowym sposobie podróżowania, według zaproszonego przez Czwórkę specjalistę, będzie się mówić najwięcej. - Autonomiczne samochody mogą całkiem zmienić naszą rzeczywistość - wyjaśnia Dawid Kosiński, od którego dowiadujemy się także, że jazda nimi będzie bez wątpienia bezpieczniejsza.

A jaka jest różnica między wirtualną i rozszerzoną rzeczywistością, kiedy inteligentne odkurzacze, pralki i lodówki na stałe zagoszczą w naszych domach i czy należy się obawiać związanej z rozwojem nowych technologii, coraz powszechniejszej inwigilacji naszej prywatności - tego dowiecie się z nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Pierwsze Słyszę"

Prowadzący: Kamil Jasieński

Gość: Dawid Kosiński (magazyn Spider's Web)

Data emisji: 3.01.2016

Godzina emisji: 8.15

jsz/kd

Czytaj także

Artur Filipowicz z "Topowej Dychy" o vlogach od kuchni

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2015 12:00
Teorie spiskowe, które stały się prawdą, największe tajemnice mórz, utracone technologie i wielcy dyktatorzy - ciekawostki m.in. z tego zakresu można znaleźć na kanale "Topowa Dycha".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak przechowywać dane? "Najlepiej w segregatorze"

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2016 15:30
Płyty CD, pendrivy, karty pamięci mają ułatwić nam życie. Czy są jednak niezawodnymi narzędziami do archiwizowania wspomnień?
rozwiń zwiń