X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kobieta z wydm: wiedzieliśmy, jak nie chcemy brzmieć

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 13:00
- Kiedy pracowaliśmy nad materiałem jako Kobieta z wydm nie wiedzieliśmy nawet na jakich instrumentach będziemy grać. Zaczęliśmy o tym myśleć dopiero przy aranżach - wspominają muzycy Błażej Król, Iwona Król i Mateusz Rychlicki. 
Audio
  • Kobieta z wydm - o nowym projekcie i nowej płycie opowiadają Błażej Król, Iwona Król i Mateusz Rychlicki (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Kobieta z wydm w składzie (od lewej) Błażej Król, Iwona Krór i Mateusz Rychlicki oraz reprezentant Czwórki - Kamil Jasieński
Kobieta z wydm w składzie (od lewej) Błażej Król, Iwona Krór i Mateusz Rychlicki oraz reprezentant Czwórki - Kamil JasieńskiFoto: Czwórka

Błażej Król Jako Kobieta z wydm na pewno nie chcieliśmy się zbliżyć do niebezpiecznej granicy, jaką jest żart albo groteska. Bardziej wiedzieliśmy, jak ta muzyka NIE ma brzmieć niż brzmieć

Grupa Kobieta z wydm w studiu Czwórki pojawiła się dzień po koncercie w Warszawie. - W trakcie występów próbujemy odejść od sztampowego układu piosenka-przerwa-piosenka-słowo wstępu - wyjaśnia Błażej Król i zdradza, w jaki sposób zamierza przełamać ten schemat i co ma mu w tym pomóc.

Muzycy przyznają także, że to co robią - zarówno w studiu jak i na koncertach - nie jest strategią obmyśloną na osiągnięcie jakiegoś celu. - I tu, i tu działamy spontanicznie. Nie czynimy założeń, że coś ma być smutne, a coś wesołe - dodaje Mateusz Rychlicki.

Goście Czwórki wspominają też, w jakich okolicznościach przepadła im Kobieta z wydm i dlaczego nie dało się jej ocalić.

Czytaj także
hatti vatti czwórka 1200x660.JPG
Hatti Vatti: poszukiwałem dźwięków z dzieciństwa

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Błażej Król, Iwona Król i Mateusz Rychlicki (Kobieta z wydm)

Data emisji: 20.04.2017

Godzina emisji: 8.14

kul/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ścieżka dźwiękowa. Zrzędliwie o filmach

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 15:00
- Jesteśmy na tyle bezczelni, że uważamy, że o filmach mamy do powiedzienia coś ciekawego. I robimy to na "Ścieżce dźwiękowej" - opowiada Bolesław Racięski, krytyk filmowy i współtwórca podcastu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Steruje Beyoncé i Madonną. Kim jest Konrad "Kony" Czarkowski?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2017 14:00
- Jestem piewrszym w Polsce lalkarzem medialnym - śmieje się Konrad Czarkowski i opowiada o tym, kogo pociąga za sznurki, a kogo pociąga "od spodu".
rozwiń zwiń