Carsharing. Jak dzielić się samochodem z innymi?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 09:00
Samochód można wypożyczyć na kilka godzin, albo kilkanaście minut, by dojechać z punktu A do punktu B. - Istota carsharingu polega na samoobsługowym dzieleniu się dobrami, w tym przypadku autami, które udostępniane są przez operatorów usług - mówił Paweł Błaszczak.
Audio
  • Na czym polega carsharing i jak korzystać z tej metody wypożyczania samochodów? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Wynajem samochodów w systemie carsharingu odbywa się dzięki mobilnym aplikacjom
Wynajem samochodów w systemie carsharingu odbywa się dzięki mobilnym aplikacjomFoto: Shutterstock.com/Jirsak

samochody elektryczne ekologia 1200.jpg
Samochody elektryczne - przyszłość motoryzacji?

Aby wynająć auto wystarczy smartfon z zainstalowaną aplikacją mobilną oraz ważne prawo jazdy. Rejestrujesz się, wybierasz jeden ze współdzielonych pojazdów i cieszysz się komfortem jazdy bez żadnych kaucji czy zobowiązań. Płacisz tylko, kiedy jeździsz. - Trzeba wybrać miejsce, z którego najwygodniej mi jest odjechać, sprawdzić dostępne auta w danym czasie, a także cenę, którą przyjdzie mi zapłacić za przejazd - mówił Paweł Błaszczak z 4Mobility.

Jak od strony technicznej wygląda wypożyczenie takiego auta i na co należy zwracać uwagę, jeśli chcemy zacząć naszą przygodę z carsharingiem? Kto odpowiedzialny jest za serwisowanie takich aut? O tym także z Pawłem Błaszczakiem rozmawiał Mateusz Kulik.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Data emisji: 5.07.2017

Godzina emisji: 8.15

kd/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Projektowanie aut. "To praca z najwyższej półki"

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2017 18:21
Jakub Kłosok, na co dzień projektuje budynki. Student architektury na Politechnice Rzeszowskiej "po godzinach" jednak tworzy modele samochodów. Teraz zagościł w "TOP-ie", by opowiedzieć o tym, jak powstają jego projekty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sztylet". Mroczne kulisy władzy i korupcji

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2017 10:00
- "Sztylet" to książka policyjna i polityczny thriller. Chciałem pokazać dwa światy - polityki i miłości. Aby opisać różne procedury, musiałem sięgnąć po ich odpowiedniki z prawdziwego życia - mówił w Czwórce argentyński pisarz i dziennikarz Jorge Fernández Díaz. 
rozwiń zwiń