X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Sztylet". Mroczne kulisy władzy i korupcji

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2017 10:00
- "Sztylet" to książka policyjna i polityczny thriller. Chciałem pokazać dwa światy - polityki i miłości. Aby opisać różne procedury, musiałem sięgnąć po ich odpowiedniki z prawdziwego życia - mówił w Czwórce argentyński pisarz i dziennikarz Jorge Fernández Díaz. 
Audio
  • Jorge Fernández Díaz o powieści "Sztylet" (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Fragment okładki książki Sztylet
Fragment okładki książki "Sztylet"Foto: mat. prasowe

Jorge Fernández Díaz To paradoks, że czasem istnieje konieczność stworzenia fikcji, aby móc opowiedzieć o faktach

"Sztylet" Jorge Fernández Díaz pisał 3 lata, jednak zebranie materiału do powieści zajęło mu aż 30 lat. - Tę książkę zapragnąłem napisać, gdy osiągnąłem wiek dojrzałości. Musiałem jednak dobić do pięćdziesiątki, aby móc się z nią zmierzyć - żartował pisarz. Jorge Fernández Díaz przez trzydzieści lat pracował jako reporter, dziennikarz śledczy, komentator polityczny, redaktor gazet i redaktor naczelny czasopism, m.in. opiniotwórczego tygodnika "Noticias", obecnie zaś jest kierownikiem literackiego dodatku do dziennika "La Nación". - Zawsze byłem dziennikarzem i pisarzem. Uważam, że literatura może przezwyciężyć ograniczenia dziennikarstwa - podkreślił Jorge Fernández Díaz.

Jorge Fernández Díaz Dziennikarze publikują jedynie 20 procent tego, co wiedzą. Na inne materiały nie mają dowodów, chociaż mają pewność, że są prawdziwe

- Moim krajem rządzą mafie powiązane ze strukturami państwowymi. To chciałem pokazać w "Sztylecie" - opowiadał pisarz. - Argentyna to jeden z głównych eksporterów kokainy. Nie bylibyśmy w czołówce bez współpracy funkcjonariuszy wyższego szczebla - dodał. Dlaczego jego powieść, przed objęciem urzędu, z zapałem czytała gubernatorka okręgu Buenos Aires? Dlaczego książka ta jest "tak argentyńska, że aż przeszywa dreszcz"? Oraz na jakim etapie jest tworzenie ekranizacji "Sztyletu"? Więcej o tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał przygotował: Mateusz Kulik

Data emisji: 16.05.2017

Godzina emisji: 8.15

jsz/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stefan Ahnhem. Nowy król szwedzkiego kryminału?

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 13:30
Znacie już Fabiana Riska, policyjnego śledczego stworzonego przez Stefana Ahnhema w "Ofierze bez twarzy"? Tym razem poznamy jego wcześniejsze losy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sherlock Holmes. Superbohater wszech czasów

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2017 12:23
- To nie jest science-fiction, ale Sherlock Holmes idealnie wpisuje się w różne fantastyczne upodobania - mówiły Katarzyna Kowalska i Maja Margasińska, organizatorki pierwszego w Polsce Sherlockonu, czyli konwentu fanów Sherlocka Holmesa.   
rozwiń zwiń