Up To Date Festival: zdeptacie sobie podeszwy!

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2017 12:40
8 i 9 września w Białymstoku odbędzie się Up To Date Festival. - Szukamy ciekawych zjawisk w muzyce elektronicznej i nieoczywistym rapie. Pokazujemy to, co jest świeże, fajne i nowe, ale pamiętamy też o legendach, które nadal potrafią nas zaskoczyć - opowiada Jędrzej Dondziło.
Audio
  • Zaglądamy za kulisy Up To Date Festivalu. Co wydarzy się w tym roku w Białymstoku? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Ekipa Up To Date gości u Kamila Jasieńskiego
Ekipa Up To Date gości u Kamila JasieńskiegoFoto: Czwórka

Czytaj także
eltron john.jpg
Eltron John: w Białymstoku obecność jest obowiązkowa!

Jedną z nowości w programie tegorocznej edycji będzie nowa scena - Czwarta Scena Czwórki [sprawdź line-up]. - Współpracujemy z waszą stacją od trzech lat i świetnie się dogadujemy. Dzięki artystom, którzy zagrają pod szyldem Czwórki, wypełniamy pewną lukę i oferujemy festiwalowiczom pozytywny i energetyczny line-up - opowiada Jan Roguz.

Goście zdradzają także, którego artystę najtrudniej było im zaprosić do Białegostoku. - To człowiek, o którym właściwie niewiele wiadomo - Gesloten Cirkel. Cztery lata pracowaliśmy nad jego przyjazdem na Up To Date i musieliśmy mu udowodnić, że to odpowiednie miejsce i odpowiednia publiczność - mówią organizatorzy.  

Na festiwalu pojawi się także "poeta współczesnego techno" oraz legendy Polskiej elektroniki. Na jakim etapie są przygotowania tegorocznej edycji? Czy można zrobić festiwal "metodą chałpniczą"? Co w ramach Up To Date wydarzy się w Operze i Filharmonii Podlaskiej? O tym m.in. w nagraniu rozmowy.

Czytaj także
didżej 1200.jpg
Up To Date Festival. Łamie stereotypy o techno

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Jan Roguz, Jędrzej Dondziło (organizatorzy festiwalu Up To Date w Białymstoku)

Data emisji: 24.08.2017

Godzina emisji: 8.08

kul

Czytaj także

Gorillaz. Szukają ważnych treści w trudnych czasach

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2017 11:00
Prawie 20 lat temu fani kultowego zespołu Blur przeżyli szok - okazało się, że britpop przerzucił się na hip hop. Tak w skrócie powstał muzyczny fenomen Gorillaz - animowany projekt, stworzony przez muzyka Damona Albarna i angielskiego mistrza komiksów Jamiego Hewletta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

140 uderzeń na minutę. Techno jako poczucie wspólnoty

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 14:40
- Ta wystawa opowiada o początkach techno w Polsce, ale ze szczególnym uwzględnieniem tego okresu, w którym muzyka przenikała się ze sztukami wizualnymi - opowiada Marcel Andino Velez z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
rozwiń zwiń