X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Ten łokieć źle się zgina." Rozmawiamy o polskiej ilustracji

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 15:19
Od lat 60. fenomen na skalę światową. Ceniona, dostrzegana i nagradzana, ale zawieszona między światem sztuk wizualnych, projektowaniem graficznym a literaturą. Jak opowiadać o polskiej ilustracji i jej twórcach?
Audio
  • Sebastian Frąckiewicz autor "Ten łokieć się źle zgina. Rozmowy o ilustracji" opowiada o swojej książce (Pierwsze Słyszę/Czwórka)
Polski ilustrator Jerzy Grabiański przy pracy
Polski ilustrator Jerzy Grabiański przy pracyFoto: PAP/Henryk Grzęda

Sebastian Frąckiewicz autor książki "Ten łokieć źle się zgina. Rozmowy o ilustracji" opowiadał, że wydana niedawno książka powstała, ponieważ że na rodzimym rynku nie było do tej pory dziennikarskiej publikacji, która wyczerpująco opisywałaby to zjawisko. - Pisząc te słowa nie wiedziałem, że w trakcie pracy nad projektem ukaże się książka Patryka Mogilnickiego, który stworzył monografię opowiadającą o kilku pokoleniach ilustratorów. Ta książka jest nieco inna. Chciałem pokazać codzienność pracy ilustratora, dlatego pytałem bohaterów swojej książki o rzeczy, które są bliskie rzeczywistości - tłumaczył.

Tłem dla opowieści o współczesnych ilustratorach jest historia "Polskiej Szkoły Ilustracji", której fenomen sięga jeszcze lat 60. XX wieku - Janusz Grabiański, Józef Wilkoń, Antoni Boratyński przecierali szlaki współczesnym, polskim ilustratorom. Dzięki starszemu pokoleniu świat dowiedział się, że polska ilustracja, to znak jakości - opowiadał. 

Sebastian Frąckiewicz Polska ilustracja od dawno była międzynarodowa. Już w latach 60. wytworzyło się zjawisko nazywane umownie nazywane "Polską Szkołą Ilustacji"

Czym jest "polska szkoła ilustracji"? Co łączy Lady Gagę, zespół Slayer i Wiedźmina? M.in. o tym rozmawialiśmy z autorem książki Sebastianem Frąckiewiczem. Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Sebastian Frąckiewicz (dziennikarz, autor książki pt. "Ten łokieć źle się zgina. Rozmowy o ilustracji")

Data emisji: 14.11.2017

Godzina emisji: 8.15

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dave McKean: komiks jest moją pierwszą miłością

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2017 12:00
- Próbowałem różnych rzeczy, jednak zawsze do komiksu wracam - mówił w rozmowie z Martyną Ogonek ten wielowymiarowy artysta, grafik, ilustrator, fotografik, filmowiec i muzyk, którego pierwsza, kultowa już, książka "Klatki" ukazała się w maju w polskim przekładzie.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pablo". O życiu Picassa w komiksie

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 12:30
- Komiks zaczął się ukazywać po raz pierwszy sześć lat temu we Francji. Opowiada o pierwszych dziesięciu latach Picassa wśród paryskiej bohemy artystycznej - opowiadał wydawca projektu Paweł "Timof" Timofiejuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

The Best Polish Illustrators vol. II - elementarz polskiego koncept artu

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 13:54
- Badając koncept art i starając się go zilustrować doszliśmy do wniosku, że już w hieroglifach można szukać jego historii, ponieważ była to komunikacja obrazem - mówił Bartosz Klonowski.
rozwiń zwiń