"Growing Young". Drugie zwycięstwo Polaków na SXSW w Texasie

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 12:33
W zeszłym roku z nominacją dla BOKKI, w tym dla "Growing Young" - Polacy drugi raz z rzędu podbijają festiwal SXSW w Texasie! Ogłoszono nominacje w kategorii Wideoklipów festiwalu SXSW 2018. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: guruXOX /Shutterstock

Wśród nominowanych są m.in Jay-Z, Capital Cities oraz... teledysk do piosenki młodej, polskiej wokalistki Oly "Growing Young", zrealizowany przez ekipę, która w tamtym roku zapisała się na kartach historii festiwalu, jako pierwsza z nominacją dla polskiego teledysku (i konkurowała z Beyonce i Tame Impalą!). Sytuacja nominacji dwa lata pod rząd jest bardzo rzadka i mocno bezprecedensowa na tak dużym festiwalu, jakim jest SXSW. Klip w reżyserii Katarzyny Sawickiej jest jednocześnie dyplomem autora zdjęć Adama Romanowskiego. Prace twórców były już wcześniej doceniane na festiwalach takich jak Berlin Music Video Awards, Raindance Film Festival oraz YACH Festiwal. O Katarzynę już upomina się USA – na koncie oprócz dwukrotnej nominacji na SXSW, ma także reżyserię teledysku dla Thundercata! Zdjęcia do klipu trwały 4 dni i były realizowane wspólnymi siłami grupy studentów Łódzkiej Szkoły Filmowej w małej miejscowości pod Łodzią. 

Festiwal filmu, muzyki i technologii SXSW w Austin, USA, to największe tego typu wydarzenie na świecie. O festiwalu, wygranej i Polakach na śwatowym rynku videoklipów opowiedzą reżyserka teledysków Katarzyna Sawicka oraz producentka Konstancja Sawicka.

***

Na audycję z cyklu "Pierwsze słyszę" we wtorek (13.02) w godz. 6.00-9.00 zaprasza Kamil Jasieński.

ac/kd


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak zrobić teledysk dla gwiazdy muzyki?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 15:30
1 kwietnia ruszył nabór do kolejnej edycji Szkoły Teledysków - projektu edukacyjnego, w ramach którego młodzi filmowcy realizują teledyski dla gwiazd.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmy postapo. Od arcydzieł do perełek kina klasy B

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 13:22
- Dobrze jest opowiedzieć jakąś romantyczną historię z dzieciństwa o pierwszym filmie postapokaliptycznym, który wpłynął na moją fascynację tym gatunkiem, ale takiej nie mam. Nawet jeśli oglądałem takie filmy, to nie wiedziałem, że jest to kino postapokaliptyczne, bo ten rodzaj filmów bardzo długo nie miał własnej szufladki - mówił autor książki Adam Horowski.
rozwiń zwiń