"Black Mirror" w polskim wydaniu. G. F. Darwin o współpracy z Netflixem

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2018 11:31
- Pomysł na serię był taki: kilku influencerów miało stworzyć własną wersję odcinka. Mieliśmy totalną wolność. Dowiedzieliśmy się, że może to być także wersja humorystyczna, ale doszliśmy do wniosku, że tworząc pod płaszczykiem "Black Mirror" warto zrobić coś "na poważnie". Chcieliśmy się spróbować w tej formie - mówił Jan Jurkowski, współtwórca kanału G. F. Darwin. 
Audio
  • G.F. Darwin dla Netflixa. Czy "Czarne Lusterko" dorównuje pierwowzorowi? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
G.F. Darwin ( Jan Jurkowski i Marek Hucz)
G.F. Darwin ( Jan Jurkowski i Marek Hucz)Foto: czwórka

marco kubiś 1200.JPG
Niezręczna Cisza, ludzie z kryształu i stada Pożeraczy Snów.... Marco Kubiś o koszmarach codzienności

Twórcy opowiadali, że nie identyfikują się wyłącznie z gatunkiem komediowym. W rozmowie z Kamilem Jasieńskim opowiadali, że wszystkie projekty, w których biorą udział, zarówno dramatyczne, jak i satyryczne są w równym stopniu angażujące. - Odcinek "Czarnego Lusterka" przygotowaliśmy na takiej samej zasadzie jak pozostałe. W obu przypadkach staraliśmy się, żeby było "filmowo". Zmienił się tylko temat - wyjaśniali na antenie Czwórki.

- Nikt nie wymagał od nas, że stworzymy odcinek równorzędny z oryginalną produkcją Netflixa, która wprowadzi na rynek nową jakość. Musieliśmy zrezygnować z pierwszej wersji scenariusza, bo okazało się, że tematu, na który się zdecydowaliśmy, nie da się opowiedzieć w 15 minut. "1%" to projekt, który był możliwy do zrealizowania w tak krótkiej formie - mówił Marek Hucz. 

Czy współpraca z Netflixem pomogła w zbudowaniu nowej narracji? Którzy, oprócz G. F. Darwin internetowi twórcy wzięli udział w projekcie? Jak przyjął się pomysł stworzenia serii inspirowanej "Czarnym Lustrem"? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Marek Hucz i Jan Jurkowski (aktorzy, twórcy G. F. Darwin)

Data emisji: 25.01.2018

Godzina emisji: 8.13

ac

Czytaj także

Youtubowi recenzenci, czyli Sfilmowani

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2015 12:55
Jacek Napora i Dawid Adamek nagrywają swoje recenzje na gorąco, tuż po seansie. Oglądają typowo męskie filmy, ale nie tylko!
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Reżyser życia", czyli eksperymenty społeczne w sieci

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2017 15:00
- Jest kilku youtuberów, którzy robią eksperymenty społeczne w formie pranków, a ja podchodzę do tego tematu na poważnie. Interesuje się psychologią. Filmiki, które robię, traktuję jak formę badania - opowiada Daniel Rusin z kanału "Reżyser życia". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezręczna Cisza, ludzie z kryształu, stada Pożeraczy Snów.... Marco Kubiś o koszmarach codzienności

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 13:20
Książka Marco Kubisia "Koszmarne istoty, które spotykasz każdego dnia" ukaże się 11 października. Z youtuberem rozmawialiśmy o starych problemach nowoczesnego społeczeństwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szymon Chałupka: spełniam się po obu stronach kamery

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 16:16
- Jeśli zmienimy sposób myślenia o rozpowszechnianiu wiedzy i zaczniemy się nią między sobą dzielić, wtedy rynek będzie się rozwijał, a to jest moim zdaniem najważniejsze - Szymon Chałupka z kanału "Filmujemy!".
rozwiń zwiń