Branża IT. "Rynek jest chłonny, przybywa miejsc pracy"

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 11:40
- W Polsce brakuje teraz 50 tysięcy programistów i ta liczba cały czas rośnie. Wydaję mi się, że te dane pokazują, jak wygląda sytuacja na rynku IT. Ciągle potrzeba rąk do pracy - zapewnia Romek Lubczyński współorganizator spotkania "Coders Day".
Audio
  • O sytuacji na rynku pracy w branży IT oraz o spotkaniach w cyklu "Coders Day" (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Romek Luczyński Żeby zostać programistą, wcale nie trzeba skończyć studiów informatycznych. Można nauczyć się tego samemu, można też zapisać się do szkoły programowania

Tematem wydarzenia będzie nauka programowania oraz to, jak stawiać pierwsze kroki w branży IT. Uczestnicy dowiedzą się, jak szybko i efektywnie nauczyć się podstaw programowania, będą też mieli okazję przekonać się, że graficy, marketingowcy oraz osoby z wykształceniem humanistycznym świetnie odnajdują się w tej branży. - Od jakiegoś czasu Polska jest zagłębiem programistów. Są oni doceniani w świecie i uznawani za bardzo dobrych fachowców - tłumaczy gość Czwórki.

Najbliższy "Coders Day" odbędzie się 1 marca w Warszawie. Więcej o predyspozycjach do wykonywania tego zawodu oraz o szczegółach najbliższego spotkania w nagraniu audycji.


Czytaj także
kobieta komputer laptop 2 1200.jpg
Branża IT. "Bez kobiet wszystko runie"

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamila Dębczak

Gość: Romek Lubczyński (Szkoła IT Coders Lab)

Data emisji: 26.02.2018

Godzina emisji: 8.15

kul/ac

Czytaj także

Hololensy. Czy zrewolucjonizują nasze życie?

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 17:47
Tym razem w audycji "TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem" testujemy gadżet, dzięki któremu możemy przebywać w dwóch światach jednocześnie - rzeczywistym i wirtualnym. A pomagają nam w tym eksperci: Łukasz Leśniak i Paweł Ruszlewski.    
rozwiń zwiń

Czytaj także

Recykling. Jak urządzić piękny świat ze śmieci?

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2018 09:00
Biżuteria z potłuczony naczyń, foremki do pierników z puszki aluminiowej, lunchbox z opakowania po mleku. To tylko niektóre pomysły na to, jak można wykorzystać odpadki.
rozwiń zwiń