Gry bez prądu. Dla mniej i bardziej zaawansowanych

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2018 11:50
9 miast w Polsce - od Rzeszowa po Szczecin, od Gdańska po Kraków. Już niebawem, w największych centrach handlowych Polski ruszy Festiwal Gier Planszowych.
Audio
  • Rozbudź kreatywność na Festiwalu Gier Planszowych (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public Domain/Tookapic

animocje 2018 663.jpg
Bydgoski Festiwal Animacji na półmetku: co jeszcze czeka na widzów?

Planszówki ćwiczą umysł, uwalniają emocje, dostarczają też świetnej rozrywki. Dla tych, którzy nie mieli do tej pory szansy się o tym przekonać doskonałą okazją będzie trwający Festiwal Gier Planszowych. Co czeka na nas podczas wiosennej odsłony 13 kwietnia? - Najnowsze premiery największych polskich wydawców gier planszowych. W wybranych centrach handlowych będą czekali na was ludzie, którzy z radością wytłumaczą wam, na czym polega rozgrywka - opowiadali goście Czwórki.

W ofercie znajdą się wciągające i pięknie zilustrowane gry, w które można zagrać nawet, jeśli jest się zupełnie początkującym Kuba Polkowski 

Jakie tytuły pojawią się premierowo w strefie festiwalowej? - W trakcie trwania festiwalu znajdą się propozycje dla mniej i bardziej zaawansowanych graczy. Jedno z wydawnictw zaprezentuje grę, której linia fabularna będzie wymagała użycia odpowiedniej aplikacji, ale mamy także gry, w które mogą zagrać już trzylatki - przekonywał Kuba Polkowski z boardgamegirl.pl.

Co oprócz rozrywki dają nam gry planszowe? Dlaczego na festiwal warto wybrać się z rodziną lub paczką znajomych? I jak to możliwe, że impreza jest w stanie połączyć fanów plotek, show popularnonaukowych i bajek z lat 80.? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Kuba Polkowski (boardgamegirl.pl) i Mariusz Serafin (fanigier.net)

Data emisji: 12.04.2018

Godzina emisji: 8.17

ac

Czytaj także

Planszówkowe podziemie. Jak tworzy się gry?

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 10:29
- Wśród autorów gier sporo jest programistów i wiele osób mówi, że tworzenie gier to matematyka. Ale ja jestem humanistą i stanowię zaprzeczenie tej tezy. Można projektować intuicyjnie, skupiać się na fabule - opowiadał Filipi Miłuński, projektant gier i założyciel Monsoon Group.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zbliża się ZjAva. Fani gier zacierają ręce!

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2017 15:00
Od 17 do 19 lutego 2017 roku Warszawa stanie się mekką fanów planszówek, karcianek i RPG. Wszystko to za sprawą 8. edycji konwentu ZjAva.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gra Roku 2017. Jakie tytuły mają szanse tym razem?

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 12:10
W ostatni weekend kwietnia poznamy Grę Roku 2017. - Wśród kandydatów mamy m.in. kalambury dla całej rodziny, niecodzienne domino, wizytę u fryzjera oraz eliksiry z łez jednorożca i śliny gnoma - opowiadają Anna i Kuba Polkowscy z bloga "Board Game Girl". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Slavic Game Jam. O tworzeniu gier "na temat"

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 08:00
Po akcjach w stylu "zrób film w 48 godzin" przyszła pora na pisanie gier na zadany temat. Czym jest Slavic Game Jam?
rozwiń zwiń