Alpaki. Mniej wredne siostry lamy

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 12:00
- Niespodziewanie wstrzeliliśmy się w pewną modę na alpaki - przyznaje w Czwórce Przemysław Chojnacki, psycholog. - Od pewnego czasu alpakoterapia jest nową dziedziną w zooterapii i wzbudza duże zainteresowanie - dodaje. 
Audio
  • Przemysław Chojnacki, psycholog, właściciel Ośrodka Koparka opowiada o alpakach i alpakoterapii (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Alpaka
AlpakaFoto: Pixabay (Domena publiczna)

Alpaka swoim wyglądem rozczula. Dużo osób jest, jak Czwórkowy gość, zafascynowanych tymi zwierzętami. Furorę zrobiło zdjęcie alpak na warszawskich Kabatach, gdy zwierzęta wracały z zajęć w przedszkolu do samochodu transportowego.

Przemysław Chojnacki Alpakoterapia to metoda wspierająca rozwój dzieci. Chodzi o to, by mieć kontakt z aplakami, które poprawiają nastrój, które są narzędziem do wsparcia, wyleczenia

- Gdy zacząłem pracę z alpakami uczyłem się, pytałem - mówi gość Kamili Dębczak. - Popełniłem też kilka błedów: jaka alpaka do jakiej alpakoterapii - dodaje. 

Okazuje się, że do alpakoterapii potrzebne są wyspecjalizowane zwierzęta, trzeba wykluczyć te agresywne. Podobna do lamy alpaka czasem przejawia również jej zwyczaje, jak plucie. - Jednak to lamy są bardziej wredne - mówi Przemysław Chojnacki. 

Jak wyglądają zajęcia z alpakoterapii? Jak wygląda zwykły dzień takiego zwierzęcia? Czy alpaka może zamieszkać w naszym ogródku? O tym w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadząca: Kamila Dębczak

Gość: Przemysław Chojnacki (psycholog, właściciel Ośrodka Koparka)

Data emisji: 6.06.2018

Godzina emisji: 8.23

pj/ac

Czytaj także

Samochody elektryczne - przyszłość motoryzacji?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 10:34
Preferencje w zakresie podatku akcyzowego przy zakupie samochodów elektrycznych, bezpłatne parkowanie, możliwość jazdy buspasami - to tylko niektóre z rozwiązań przewidzianych w rządowym projekcie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Schronisko dla roślin - jak działa takie miejsce?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 11:25
Czasem naszym roślinom brakuje słońca, czasem mają za dużo wody. Gdy zaczynają więdnąć, najczęściej po prostu je wyrzucamy. Ale, jak przekonuje Katarzyna Dziedzic, współzałożycielka Schroniska dla roślin, jest sposób na to, by dać im drugie życie i dobry dom.
rozwiń zwiń