Co słychać w świecie gier i na serialowym rynku?

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2018 08:00
- Gra "Cyberpunk 2077" to temat-bumerang, najgorętszy news mediów gameingowych, ale też mainstreamowych. Ta gra wygląda naprawdę świetnie - mówił Przemysław Pawełek, dziennikarz Polskiego Radia.
Audio
  • Co słychać w świecie gier i seriali? Rozmowa z Przemysławem Pawełkiem (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Gorodenkoff

- Trudno powiedzieć, czy "Cyberpunk 2077" będzie większym projektem niż "Wiedźmin". Z pewnością będzie to gra zupełnie inna, ale równie ambitna - mówił ekspert w Czwórce. - W tym przypadku nie poruszamy się po świecie pełnym łąk, lasów i jaskiń, ale zdehumanizowanej metropolii pełnej techniki. To świat dystopijnej i zdegenerowanej przyszłości. nie posługujemy się mieczem i nie widzimy bohatera zza pleców. Jesteśmy jednym z najemników i widzimy świat jego oczami.

Jak wyglądają detale tej gry i na jakim etapie jest jej produkcja? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. W programie rozmawialiśmy m.in. o nowej odsłonie "Red Dead Redemption", "Assassin's Creed" i pewnym serialu, którego produkcja ma ruszyć w przyszłym roku, a którym mówi się od dawna.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzący: Kamil Jasieński

Gość: Przemek Pawełek, dziennikarz Polskiego Radia

Data emisji: 26.06.2018

Godzina emisji: 8.15

kd/ac

Czytaj także

Duke Nukem 3D. "To nieśmiertelna gra"

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2016 08:00
To gra, która w przypadku wielu młodych ludzi rozpoczęła przygodę z grami wideo. - Ta gra cały czas jest popularna - mówił Bartek Stodolny, autor bloga "Poligamia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

MeetYT. Spotkanie "po drugiej stronie monitora"

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2017 13:45
12 i 13 sierpnia w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków odbędzie się szósta edycja objętego Czwórkowym patronatem festiwalu youtuberów czyli MeetYT oraz pierwsza edycja Cracow Game Days. - MeetYT to będzie jedna ze stref Cracow Game Days 2017 - tłumaczy w Czwórce organizator wydarzenia Kacper Czapiewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gracze i twórcy gier - czas pogadać

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2018 11:45
- Twórcy gier twierdzą, że są bardzo otwarci na graczy, przyjaźnie nastawieni - mówi Krzysztof Jarnicki, prowadzący warszawskie spotkania Pog(R)adajmy. - Owszem są przyjaźnie nastawieni, ale poza naszą imprezą raczej nie kontaktują się z graczami, mają spotkania branżowe - dodaje. 
rozwiń zwiń