Ars Independent. Święto fanów kina i multimediów

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2018 15:02
- Na "Arsie" mieszamy nie tylko najróżniejsze filmy, ale także okresy. W tym roku czeka nas podróż od pierwszej polskiej gry wideo w 1962 roku aż do 2015 roku i kolejnej odsłony "Wiedźmina" - zapowiadał Bartek Sołtysik, rzecznik prasowy festiwalu Ars Independent.
Audio
  • 8. edycja Ars Independent - co będzie się działo w Katowicach? Rozmowa z Bartkiem Sołtysikiem (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ Sunny studio

Przez sześć dni trwania festiwalu, podczas kilkudziesięciu wydarzeń odkrywać będzie można najróżniejsze oblicza współczesnej kultury audiowizualnej. - Mocnym punktem ósmej edycji, który jednocześnie zamykać będzie cały festiwal, będzie "Ladies & Gentlemen: Final Cut" (2012) György’a Pálfiego. To węgierski obraz nakręcony przez chłopaka, który parę lat temu zdał sobie sprawę, że nie ma pieniędzy, by nakręcić film. Wziął więc blisko 500 innych filmów, które posiekał na fragmenty, czasem trwające mniej niż sekundę, i posklejał z nich klasyczne hollywoodzkie love story. Zagramy je w akompaniamencie muzyki na żywo, w wykonaniu młodego katowickiego trio Bękarty Bacha - mówił Bartek Sołtysik. - Ten film to wcielanie w życie idei mashupu i remiksu. Do tej pory nikt nie pozwał autora o łamanie praw autorskich.

Ars Independent odbędzie się w Katowicach już 25-30 września, a w programie także m.in. konkurs Czarny Koń Filmu, czy Czarny Koń Animacji, oraz blisko 30 teledysków w konkursie Czarny Koń Wideoklipu. Wydarzenie swoim patronatem objęła Czwórka. ZOBACZ WIĘCEJ Patronaty Czwórki >>> Co jeszcze czeka na uczestników festiwalu i kto może wziąć w nim udział, jako wolontariusz? O tym w nagraniu rozmowy ze studia.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzący: Kamil Jasieński

Gość: Bartek Sołtysik (rzecznik prasowy festiwalu Ars Independent)

Data emisji: 9.07.2018

Godzina emisji: 8.15

kd/mko

Czytaj także

"Ptakodemia". Kiedy "Ptaki" Hitchcocka zamieniają się w chore na grypę orły

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2017 12:00
Legenda głosi, że James Nguyen w młodości nałogowo oglądał "Zawrót głowy" i "Ptaki" Alfreda Hitchcocka. - Twórczość mistrza dreszczowców zainspirowała reżysera do stworzenia filmu tak złego, że trudno sobie wyobrazić, że ktoś w 2010 był w stanie nakręcić coś takiego - mówi bloger Dominik Stankiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

218 pokazów - na dachu, torze wyścigów, w Twoim parku

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2018 10:36
- Inauguracja festiwalu odbędzie się na Polu Mokotowskim - mówi Adam Warzyszynski, organizator Filmowej Stolicy Lata. - Pokazujemy film "Chappie" w reżyserii Neill'a Blomkampa - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emiliana Konopka: Islandzkie kino ma w sobie coś polskiego

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2018 11:09
- Kino islandzkie jest dość nietypowe, ale od jakiegoś czasu coraz bardziej popularne w Polsce - mówi Emiliana Konopka ze Studenckiego Klubu Islandzkiego. - Podczas Dnia Islandzkiego nie zabraknie też ciekawostek i atrakcji dla tych, którzy są zainteresowani wikingami i Skandynawią w ogóle - dodaje. 
rozwiń zwiń