X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

David Lynch uczy reżyserii w sieci

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 09:59
Legendarny reżyser David Lynch poprowadzi kurs online dla początkujących filmowców. Nowe technologie przybliżą mistrza jego fanom. 
Audio
  • David Lynch poprowadzi kurs reżyserii online (Pierwsze słyszę/Czwórka)
David Lynch
David LynchFoto: kojoku / Shutterstock.com

By z korzystać z nauki u samego Lyncha, wcale nie trzeba jechać do Stanów, a wystarczy włączyć internet i wykupić kurs. Zajęcia reżysera kultowego "Twin Peaks" podzielone są na 13 rozdziałów. 

twin peaks 1200.jpg
Jak smakuje kino Davida Lyncha?

- Dla mnie spotkanie widzowskie z Davidem Lynchem zaczęło się od jego kina z przełomu lat 80. i 90.: "Miasteczka Twin Peaks", "Dzikości serca" czy "Blue velvet" - wspomina dr Łukasz Jasina, historyk kina. - Niewielu było poza Lynchem reżyserów, którzy tak znakomicie łączyli gatunkowość amerykańskiego kina - podkreśla. 

David Lynch łączy piękno i okrucieństwo jak mało kto Łukasz Jasina

Rozmówca Anny Hardej zaznacza, że Lynch nie jest pierwszym reżyserem, który zdecydował się poprowadzić taki kurs. A na platformie, którą wybrał swoje lekcje dawali już Spike Lee czy Margaret Atwood. - Nie do końca sobie wyobrażam, jak młody filmowiec może się uczyć wyłącznie online robienia filmów. Z drugiej strony, jeśli to ma być rada ze strony kogoś wielkiego, to czasami nawet słowa w stylu Paulo Coelho potrafią młodego człowieka zainspirować. Podchodzę do tego ironicznie, może będzie zupełnie inaczej - mówi historyk kina. 

david lynch 1200.jpg
Czy David Lynch znalazł Twin Peaks w Polsce?

Czego dowiemy się od Lyncha podczas kursu? Czy uszczkniemy odrobinę jego talentu? Ile kosztuje taki kurs i po co Lynch to robi? O tym w rozmowie Anny Hardej z dr. Łukaszem Jasiną. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Anna Hardej

Data emisji: 26.03.2018

Godzina emisji: 7.14

pj/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gilliam nie zrobił kariery na Monty Pythonie. Ale odkrył Tarantino

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2018 12:07
- Początek pracy Gilliama z montypythonowcami wcale nie był ciepły - mówi Dawid Muszyński. - Panowie powoli zbierali swoje skecze, a Gilliamem nie byli zainteresowani. Nie chcieli mieć z tym jankesem w ogóle do czynienia - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Everybody's Everything". Powstał film dokumentalny o Lil Peepie

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 11:18
"Everybody's Everything" to tytuł pierwszego pełnometrażowego filmu o Lil Peepie, zmarłym dwa lata temu amerykańskim raperze. Jednym z prekursorów gatunku cloud i emo rapu. 
rozwiń zwiń