By kupić mieszkanie, naucz się liczyć do dziesięciu

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 10:39
- Mieszkania są dużo wdzięczniejsze, niż lokale użytkowe, jeśli chodzi o inwestowanie - mówi Jakub Midel, przedsiębiorca, autor kanału "Akademia Bogactwa". W audycji podpowiada jak zacząć przygodę z nieruchomościami. 
Audio
  • Jakub Midel opowiada o inwestowaniu w nieruchomości i zakupie pierwszego mieszkania (Pierwsze słyszę/Czwórka)

Jakub Midel w swoim życiu kupił już kilkadziesiąt lokali biurowych, kilka usługowych i kilkanaście mieszkań. Kupuje głównie na rynku wtórnym i jeszcze nigdy nie zainwestował w tzw. "dziurę w ziemi" - czyli mieszkanie, które w momencie kupna nie jest wybudowane. 

- Jeszcze kilka lat temu, w Łodzi było tak, że ceny mieszkań na rynku wtórnym były dużo niższe, niż ceny mieszkań deweloperskich - mówi specjalista. - Dziś te ceny bardzo się zrównały. Nieruchomości to wciąż rynek niejednorodny. Warto zwracać uwagę na lokalizację, odpowiedni metraż i możliwie dobrze je wyremontować - dodaje. 

Gość Kamila Jasieńskiego zwraca uwagę, że dużą zaletą rynku wtórnego jest lokalizacja kupowanych na nim nieruchomości, deweloperzy inwestują zaś na działkach na obrzeżach miast. Tym, którzy planują zakup nowego lokum proponuje korzystać z zasady ostrożności, podkreśla, że dziś ceny mieszkań wciąż rosną i może to nie być najlepszy moment na kupno. Czy jesteśmy przygotowaniu do inwestowania? Czy umiemy zarabiać na zaciągane kredyty? O tym m.in. w rozmowie z "Pierwsze słyszę".

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Jakub Midel (przedsiębiorca, specjalista rynku nieruchomości, autor kanału "Akademia Bogactwa)

Data emisji: 4.04.2018

Godzina emisji: 8.16

pj/kul

Czytaj także

Trendy w polskim designie. Kiedy biała ściana nie wystarcza

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2018 10:30
Do łask wraca boazeria ścienna. Coś, co jeszcze niedawno kojarzyło się z kiczem i okresem PRL-u, dziś jest jednym z najmodniejszych rozwiązań dekoratorskich.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fachowcy potrzebni od zaraz. Gdzie ich szukać?

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 17:00
Niedoróbki, fuszerki, przegrany wyścig z czasem, bałagan, straty finansowe. Zna to prawie każdy, kto kiedykolwiek odnawiał albo remontował mieszkanie.
rozwiń zwiń