Schody - nowe centrum twojego domu?

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 13:34
- Schody to nie tylko powiązanie parteru z piętrem, a integralna część hallu czy salonu. Są jak duży mebel z piękną balustradą. Są dominującym elementem wysroju i urządzają nam cały dom - mówiła architekt Agnieszka Buczkowska-Korlińska.
Audio
  • Jak dobrać schody do wnętrza swojego mieszkania? (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)
Kamila Dębczak, Agnieszka Buczkowska-Korlińska i Kuba Marcinowicz
Kamila Dębczak, Agnieszka Buczkowska-Korlińska i Kuba MarcinowiczFoto: Czwórka

mieszkanie poddasze 1200.jpg
Mieszkania loftowe - dla kogo i jak je urządzić?

- Często się nad tym nie zastanawiamy, bo myślimy raczej o tym, jak ma wyglądać kuchnia i gdzie postawić wannę w łazience, a tymczasem już na etapie projektowania domu warto przemyśleć, gdzie schody miałyby się znajdować - podkreśla ekspertka. - Jeśli popełnimy błąd i wybudujemy sobie schody betonowe na środku salonu, mogą one potem w żaden sposób nie przystawać do pozostałej części domu.

Schody to element konstrukcyjny domu, muszą więc spełniać normy, ustalone prawnie, np. szerokość biegu to przynajmniej 80 cm. - Ale w praktyce często okazuje się, że to za mało, by wnieść meble. Stopnie powinny mieć także wysokość adekwatną do naszego wzrostu, wylicza się ją na podstawie specjalnego wzoru - tłumaczy gość Czwórki.


kot design 1200.jpg
Zorganizuj przestrzeń na miarę swojego pupila

Czy lepiej wybrać schody drewniane, kręcone, zabiegowe, szklane, łamane, jedno- czy dwubiegowe? Jak dobrać detale naszej "klatki schodowej" i na co zwracać uwagę podczas ich doboru? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Kamila Dębczak i Kuba Marcinowicz

Gość: Agnieszka Buczkowska-Korlińska (architekt)

Data emisji: 19.01.2017

Godzina emisji: 8.15

kd

Czytaj także

Sypialnia. "To miejsce intymne, ale można zaszaleć"

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 15:30
W tym miejscu zaczyna się i kończy nasz dzień. Jak zaaranżować sypialnię, by spełniała swoją funkcję?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Home stager - kim jest mieszkaniowy "magik"?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2017 14:15
Home stager zajmuje się metamorfozą wnętrz, rozpoznaje problemy z aranżacją mieszkania i wprowadza konieczne zmiany, by łatwiej było je sprzedać lub wynająć. - To taka "domowa inscenizacja". Pokazujemy naszym klientom, jak funkcjonuje dane mieszkanie m.in. poprzez odpowiednie umeblowanie - tłumaczyła Lidia Gombos.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Drewno w naszym domu. Jaki rodzaj wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2017 10:31
- Drewno od zawsze było obecne w designie i budownictwie, ale dopiero teraz ludzie zaczęli doceniać ciepło jakie wprowadza we wnętrzu. Stanowi balans w stosunku do wszystkich innych wykorzystywanych materiałów - mówiła Aneta Krzyżak z nietylkomeble.blogspot.com.
rozwiń zwiń