Skrillex na komary. Obniża libido samic

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 13:50
Dźwięk odgrywa ogromną rolą w procesach reprodukcyjnych wielu gatunków zwierząt. Jeśli chcesz uwolnić się od komarów, słuchaj muzyki elektronicznej.
Audio
  • Jak owady reagują na dubstep? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: jipatafoto89/Shutterstock.com

Prestiżowy magazyn "Acta Tropica" opublikował ostatnio badania, z którego wynika, że skutecznym sposobem radzenia sobie z najbardziej denerwującymi owadami świata jest puszczenie sobie największego przeboju Skrillex'a "Scary Monsters And Nice Sprites".

Samice komara egipskiego, które były przedmiotem eksperymentu, podczas słuchania dubstepu znacznie rzadziej kąsały niż w środowisku ciszy. Miały też znacznie obniżone libido. - To jest muzyka połamana i wykręcona, ale są bardziej asłuchalne gatunki niż ten - mówi dziennikarz muzyczny Hubert Augustyniak i opowiada o imprezie na Mazurach, podczas której jeden z setów didżejskich zapadł w pamięci uczestników zabawy.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał przygotował: Mateusz Kulik

Data emisji: 9.04.2018

Godzina emisji: 7.15

kul


Czytaj także

Magisterka z Beyoncé? "To odpowiedź na potrzebę naszych czasów"

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2017 12:20
- "Feminizm Beyoncé" i "Womanism Rihanny" to kierunki, które mogą wybrać sobie studenci w Teksasie. Uczą się na nich, co to jest feminizm i kobiecość - tłumaczy Krzysiek Tragarz z portalu "Qlt Qltury.pl".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ile czasu potrzebujesz, by być szczęśliwym człowiekiem?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 18:24
Amerykańscy naukowcy sprawdzili, ile wolnego czasu dziennie nam potrzeba, by odczuwać satysfakcję z życia. Wynik zaskakuje. 
rozwiń zwiń