X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Idź do kina, bo to jest "Król Lew"

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 11:39
19 lipca polscy widzowie zasiądą w wygodnych kinowych fotelech by obejrzeć "Króla Lwa". Najnowszy remake zza oceanu. W roli Simby usłyszą Marcina Januszkiewicza. 
Audio
  • Marcin Januszkiewicz opowiada o dubbingowej roli Simby w "Królu Lwie" (Czwórka/Pierwsze słyszę)
Marcin Januszkiewicz
Marcin JanuszkiewiczFoto: Czwórka/Mateusz Fusiarz

"Król Lew" to animacja uważana za najlepsza w historii kina. Kupując bilety na film do wyboru będziemy mieli dwie wersje językowe: z polskim dubbingiem, w którym usłyszymy m.in. Macieja Stuhra, Artura Żmijewskiego, Wiktora Zborowskiego, Zosię Nowakowską i Marcina Januszkiewicza; lub z dubbingiem amerykańskim, w którym udział wzięli m.in. Beyonce czy Donald Glover. 

- Zawsze chciałem popracować w dubbingu, niejednokrotnie byłem zachwycony polskimi aktorami, którzy w takich przedsięwzięciach brali udział - mówi Marcin Januszkiewicz, który użyczył głosu Simbie. - Marzyłem by pracować głosem, wychowałem się na bajkach, słowie słuchanym, opowieściach nagranych na kasety. Jestem ogromnym szczęściarzem, że trafiła mi się ta dubbingowa rola Simby - dodaje. 

Czwórkowy gość zaproszenie na casting do dubbingu "Króla Lwa" dostał od reżysera Waldemara Modestowicza. To właśnie on prowadził aktora przez polskie nagrania. - Jeśli chodzi o dubbing w Polsce to nie da się zrobić tak, jak robi się oryginał. Inna jest fraza językowa, inne żarty, inny kontekst - podkreśla. 

Czym polski dubbing różni się od amerykańskiego? Jak wypadają piosenki śpiewane po polsku? Jak Marcin Januszkiewicz ocenia najnowszą obsadę "Króla Lwa"? Czy porównuje ją do tej sprzed lat? O tym m.in. w nagraniu rozmowy z "Pierwsze słyszę".  

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Mateusz Fusiarz

Gość: Marcin Januszkiewicz (polski aktor, wokalista, autor tekstów piosenek i kompozytor)

Data emisji: 16.07.2019

Godzina emisji: 8.25

pj/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Myszka Miki - od "szarej myszki" do ikony popkultury

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 12:45
- Myszka Miki unosiła Walta Disneya ponad chmurami. Była jego pierwszym dzieckiem, prawdziwym spełnieniem marzeń - opowiada Beata Zaborek z Filmoteki Narodowej - Instytytu Audiowizualnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stefan Pawłowski: musical "Metro" zmienił moje życie

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2019 11:10
Po raz pierwszy o pracy na scenie pomyślał w liceum - w trakcie szkolnej wycieczki do Teatru Studio Buffo na "Metro". - Zamarzyło mi się granie w musicalach więc poszedłem do Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej. Po dwóch latach pojawiła się kolejna myśl - o aktorstwie dramatycznym - opowiada Stefan Pawłowski.
rozwiń zwiń