X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Myszka Miki - od "szarej myszki" do ikony popkultury

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 12:45
- Myszka Miki unosiła Walta Disneya ponad chmurami. Była jego pierwszym dzieckiem, prawdziwym spełnieniem marzeń - opowiada Beata Zaborek z Filmoteki Narodowej - Instytytu Audiowizualnego.
Audio
  • O wydarzeniu "90 lat z Myszką Miki” w Filmotece Narodowej w Warszawie (Stacja Kultura/Czwórka)
Myszka Miki i Walt Disney w Disneylandzie - 17 lipca 1955 rok
Myszka Miki i Walt Disney w Disneylandzie - 17 lipca 1955 rok Foto: PAP/DPA

Na pomysł stworzenia Myszki Miki Walt Disney wpadł w czasie podróży pociągiem, gdzieś między Nowym Jorkiem, a Los Angeles. Młody reżyser, scenarzysta i producent był wówczas właścicielem małego studia filmowego i potrzebował bohatera, którego pokochają amerykańscy widzowie. Jego marzenie spełniło się z nawiązką - sława Mikiego wykroczyła poza Stany Zjednoczone, a jego postać na przestrzeni lat zyskała miliony fanów na całym świecie. - W 1940 roku na ekrany kin za oceanem weszła "Fantazja" - pierwsza pełnometrażowa produkcja z Myszką Miki, nagrodzona Oscarem i uznana za arcydzieło - opowiada gość Czwórki. - Do pracy nad tym filmem Disney zaprosił 15 reżyserów, 24 scenografów, 2 wspaniałych scenarzystów i wybitnego twórcę muzyki - wymienia.   

Jubileusz Myszki Miki uczci także Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny w Warszawie. Impreza "90 lat z Myszką Miki" odbędzie się 1 września, a o jej szczegółach opowiada Beata Zaborek. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Beata Zaborek (Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny)

Data emisji: 17.08.2018

Godzina emisji: 10.35

kul/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maciej Musiałowski: festiwale są jak poligon doświadczalny

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2017 16:20
30 czerwca w Warszawie rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych. - ItSelF to spotkanie adeptów sztuki aktorskiej, w którym biorą udział studenci z całego świata. Bardzo cieszymy się, że nas zaproszono - mówi aktor Maciej Musiałowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Habit i zbroja" o polskiej i ponadnarodowej opowieści

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2017 00:29
- Wydawało mi się, że istnieje w Polsce opowieść, która jest ponadnarodowa i tylko polska, i dotyczy ona zakonu krzyżackiego - mówi reżyser "Habitu i zbroi", Paweł Pitera.
rozwiń zwiń