Idź do kina, bo to jest "Król Lew"

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 11:39
19 lipca polscy widzowie zasiądą w wygodnych kinowych fotelech by obejrzeć "Króla Lwa". Najnowszy remake zza oceanu. W roli Simby usłyszą Marcina Januszkiewicza. 
Audio
  • Marcin Januszkiewicz opowiada o dubbingowej roli Simby w "Królu Lwie" (Czwórka/Pierwsze słyszę)
Marcin Januszkiewicz
Marcin JanuszkiewiczFoto: Czwórka/Mateusz Fusiarz

"Król Lew" to animacja uważana za najlepsza w historii kina. Kupując bilety na film do wyboru będziemy mieli dwie wersje językowe: z polskim dubbingiem, w którym usłyszymy m.in. Macieja Stuhra, Artura Żmijewskiego, Wiktora Zborowskiego, Zosię Nowakowską i Marcina Januszkiewicza; lub z dubbingiem amerykańskim, w którym udział wzięli m.in. Beyonce czy Donald Glover. 

- Zawsze chciałem popracować w dubbingu, niejednokrotnie byłem zachwycony polskimi aktorami, którzy w takich przedsięwzięciach brali udział - mówi Marcin Januszkiewicz, który użyczył głosu Simbie. - Marzyłem by pracować głosem, wychowałem się na bajkach, słowie słuchanym, opowieściach nagranych na kasety. Jestem ogromnym szczęściarzem, że trafiła mi się ta dubbingowa rola Simby - dodaje. 

Czwórkowy gość zaproszenie na casting do dubbingu "Króla Lwa" dostał od reżysera Waldemara Modestowicza. To właśnie on prowadził aktora przez polskie nagrania. - Jeśli chodzi o dubbing w Polsce to nie da się zrobić tak, jak robi się oryginał. Inna jest fraza językowa, inne żarty, inny kontekst - podkreśla. 

Czym polski dubbing różni się od amerykańskiego? Jak wypadają piosenki śpiewane po polsku? Jak Marcin Januszkiewicz ocenia najnowszą obsadę "Króla Lwa"? Czy porównuje ją do tej sprzed lat? O tym m.in. w nagraniu rozmowy z "Pierwsze słyszę".  

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Mateusz Fusiarz

Gość: Marcin Januszkiewicz (polski aktor, wokalista, autor tekstów piosenek i kompozytor)

Data emisji: 16.07.2019

Godzina emisji: 8.25

pj/ac

Czytaj także

Myszka Miki - od "szarej myszki" do ikony popkultury

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 12:45
- Myszka Miki unosiła Walta Disneya ponad chmurami. Była jego pierwszym dzieckiem, prawdziwym spełnieniem marzeń - opowiada Beata Zaborek z Filmoteki Narodowej - Instytytu Audiowizualnego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stefan Pawłowski: musical "Metro" zmienił moje życie

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2019 11:10
Po raz pierwszy o pracy na scenie pomyślał w liceum - w trakcie szkolnej wycieczki do Teatru Studio Buffo na "Metro". - Zamarzyło mi się granie w musicalach więc poszedłem do Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej. Po dwóch latach pojawiła się kolejna myśl - o aktorstwie dramatycznym - opowiada Stefan Pawłowski.
rozwiń zwiń