Miej tę grę zawsze ze sobą

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 11:15
Znana i lubiana gra "Taboo" trafia na urządzenia mobilne. Jak wygląda w naszych telefonach i co w niej liczy się przede wszystkim? 
Audio
  • Jak wygląda gra Taboo na smartfony? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Dean Drobot

"Taboo" to absolutny klasyk, jeśli chodzi o imprezowe gry karciane. Dziś nie trzeba taszczyć ze sobą pudełka z grą, a wystarczy mieć telefon, a w nim zainstalowaną aplikację mtaboo. 

Ta gra to szybka rozgrywka dla kilku osób, w ramach której gracze musza opisać swojej drużynie jak najwięcej haseł, ale jest jedna zasada: nie można używać 5 słów tabu, wypisanych na karcie, którą akurat trzymamy w ręku. 

To doskonała gimnastyka dla naszego umysłu i wielokrotnie potwierdzona świetna zabawa w gronie przyjaciół. Wersja na urządzenia mobilne sprawia, że możemy mieć ją zawsze przy sobie. 

Dziś mtaboo przeznaczone jest dla dwóch drużyn, ale autorzy tej aplikacji zapowiadają jej dalsze rozwijanie. Jak gra wygląda dziś? Co możemy w niej ustawić? I czy przyciski na pewno nie będą za małe dla wszystkich graczy? O tym w załączonym materiale. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Data emisji: 29.10.2019

Godzina emisji: 7.38.

pj/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gdy artyści grają w gry - powstaje wystawa

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 13:16
- Lubimy gry i na wspólne granie spotykamy się regularnie raz w tygodniu - mówią Bartosz Szymkiewicz i Maciek Łazowski, organizatorzy ekspozycji. - Chcieliśmy zrobić coś więcej, niż tylko grać, a w jakiś kreatywny sposób oddać hołd grom. Tak powstała wystawa "Tylko te gry i gry" - dodają. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urodziny WWW. Jak narodził się internet?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 13:10
Na początku aplikacja miała pozwolić na szybszy przepływ dokumentów i artykułów w obrębie świata akademickiego. Oto krótka historia World Wide Web?
rozwiń zwiń