Czy wyczyścimy fejsa z naszych danych?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 14:04
Facebook zapowiedział narzędzie służące do usywania danych i naszej historii z portalu. Czy warto w to wierzyć? 
Audio
  • Czy, jak i kiedy wyczyścimy swoje dane z popularnego serwisu społecznościowego? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Simon / pixabay

Pierwsze informacje o tej funkcji pojawiły się w zeszłym roku, po tym jak wyciekły dane prawie 90 milionów użytkowników tego serwisu społecznościowego. 

- Wydaje się to nieprawdopodobne żebyśmy mogli pozostać anonimowymi użytkownikami tego portalu - mówi Karolina Małagocka, ekspertka do spraw prywatności F-Secure. - Ich model biznesowy opiera się o dane. My im płacimy informacjami o nas, za to, że możemy sobie z tego wszystkiego korzystać za darmo. Nasze dane są przez serwis wykorzystywane m.in. w celach reklamowych - dodaje. 

Trochę utopią jest wierzyć, że jeśli zwrócimy się o usunięcie naszych danych do Facebooka, to te dane zostaną usunięte Karolina Małagocka

Szymon Wierciński z Akademii Leona Koźmińskiego, zwraca uwagę, że po takim, ewentualnym czyszczeniu reklam spersonalizowanych pozostaną jeszcze reklamy kontekstowe. Co na pewno zostanie w serwisie? Czego nie wyczyścimy? I po co firma to wszystko obiecuje? O tym w zamieszczonym materiale. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Anna Hardej

Data emisji: 11.03.2019

Godzina emisji: 8.14

pj/kd

Czytaj także

Regulaminy społecznościówek. Zgódź się tylko na to, co chcesz

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 10:15
Facebook, Instagram, LinkedIn i inne portale społecznościowe zmieniają zasady dotyczące prywatności użytkowników. Warto przeczytać nowe regulaminy i ominąć kontrowersyjne zapisy. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Posty na Facebooku będą miały oprawę muzyczną

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2018 15:31
Portal jest w fazie testowania nowej funkcji. Pozwoli ona na ilustrownie naszych zdjęć i postów dźwiękami muzycznymi np. piosenkami ulubionych artystów.
rozwiń zwiń