Warszawskie kino robi rewolucję i wpuszcza psy

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2020 14:12
Po urzędach, restauracjach czy sklepach przyszedł wreszcie czas na kino. Na seans z psem czy kotem przyjść można do kina w Centrum Sztuki Współczesnej. To prawdopodobnie jedyne kino w stolicy przyjazne czworonogom. 
Audio
  • Kino otwarte dla psów w Warszawie - jak to się sprawdzi? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Vincent Scherer/Shutterstock.com

dziewczynki zwierzęta psy koty 1200.jpg
Dlaczego warto wychowywać dzieci ze zwierzętami?

U-jazdowski Kino działa od kilkunastu lat. - Otwarcie go teraz, także dla zwierząt to efekt naszej refleksji nad rolą i miejscem czworonogów w miastach - mówił Michał Matuszewski, kurator z Centrum Sztuki Współczesnej. - Wiele zakazów związanych z psami opiera się bardziej na uprzedzeniach dotyczących zwierząt czy stereotypach, niż na racjonalnych przesłankach.

Dlatego, jak podkreślał rozmówca Czwórki, warto otwierać kolejne placówki przyjazne czworonogom. - Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że kino to ciemna, chwilami głośna przestrzeń, w której nie każdemu psu może się podobać, ale decyzję o tym, czy zabrać psa na seans, czy nie pozostawiamy już opiekunom - mówił Michał Matuszewski.

Wszystko na razie odbywa się w ramach eksperymentu, ale jak podkreślał kurator CSW, psy świetnie odnajdują się w kinowej sali. Poza filmami studyjnymi, kino oferuje bogaty repertuar, m.in. specjalne kuratorskie cykle, filmy eksperymentalne.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Data emisji: 9.01.2020

Godzina emisji: 8.15

kd/pj


Czytaj także

Szymon Kobyliński i... podróże w czasie

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2016 12:15
W "Audycji nr 1" przenieśliśmy się w przeszłość w poszukiwaniu najciekawszych materiałów radiowych. Wysłuchaliśmy m.in. audycji Czwórki z sierpnia 1984 roku, z cyklu "Moje hobby".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przemiany społeczne, punk i modernizm. Nowe kino niemieckie

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 18:06
Od 17 do 23 stycznia w warszawskim kinie Muranów odbędzie się Tydzień Kina Niemieckiego. Przed nami siedem najgłośniejszych premier ubiegłego roku.
rozwiń zwiń