Walkman wraca do łask. Znów będzie modny?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2020 12:30
Wydawać by się mogło, że walkmany i kasety odeszły do lamusa bezpowrotnie. Tymczasem styl retro cieszy się coraz większą popularnością.
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Pixabay/dom. publiczna/StockSnap

Skorzystać na tym zamierza francuska firma Mulann, która zapowiedziała, że wkrótce ruszy z produkcją walkmanów. Z roku na rok sprzedaż kaset rośnie. W 2018 r. wzrosła ogółem o 23 proc. W samych Stanach Zjednoczonych sprzedano 219 tys. kaset magnetofonowych, w porównaniu ze 178 tys. w 2017 r.

W audycji także przyjrzymy się emotikonom na tablicach rejestracyjnych i sprawdzimy, skąd wzięły się rabaty... za odłożenie smartfona.

Po godz. 8.00 w naszym studiu pojawi się Mateusz Skiba z Klubu 999 i opowie o wydarzeniu "50 hours of love - maraton miłości".

***

Na audycję "Pierwsze słyszę" zapraszamy we wtorek (4.02) w godz. 6.00- 9.00. program poprowadzi Kamil Jasieński. 

kul/kd

 

Zobacz więcej na temat: Czwórka moda
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy ekologia zmienia przemysł modowy?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 12:58
- Rynek tekstylny, zaraz po przemyśle petrochemicznym jest drugim co do wielkości trucielem. Emisje z tego sektora są większe niż w przemyśle lotniczym. W skali roku to 1,700 miliardów wyprodukowanych sztuk odzieży i 2 miliardy ton odpadów - alarmowała Katarzyna Karpa-Świderek z WWF Polska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nowy Papież”, "Maria Antonina" - jak filmowe kreacje inspirują w karnawale?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2020 16:33
"Wiedźmin", "Nowy Papież”, "Maria Antonina", czy "Stranger Things" to przykłady seriali, w których dominują wyśmienite kreacje. Inspirując się nimi można stworzyć wyjątkowe stroje, i wykorzystać je w czasie karnawału.  
rozwiń zwiń