Gra "Pomroka" - stworzona w izolacji, byś został w domu

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 10:22
Polski duet No joy boys za grę "Pomroka" otrzymał nagrodę w konkursie Fundacja Indie Games Polska od Digital Dragons. Gierka jest dostępna online i została zrealizowana w ramach projektu "Zostań w domu i rób gry!".
Audio
  • Twórcy "Pomroki" opowiadają jak tworzyli grę (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Gorodenkoff/Shutterstock.com
kosmonauta 1200.jpg
Wrócił z kosmosu, radzi jak żyć w izolacji

Fundacja Indie Games Polska w ramach akcji "Zostań w domu i rób gry!" zorganizowała konkurs, podczas którego możliwe było stworzenie gry w siedem dni. Właśnie w tym jamie wzięła udział ekipa No joy boys, czyli Bartosz Zaskórski, znany z formacji Mchy i porosty oraz Rafał "Rufus" Pietrewicz. Panowie wszystkie prace wykonali w 4 dni, pracując zdalnie. Niestety w trakcie trwania konkursu nie udało im się napisać zakończenia, za to dziś gra ma już jego dwie wersje. 

- Narysowałem rzeczy w programie do pixel artu - mówi Bartosz Zaskórski. - Razem to animowaliśmy. Rufus to wszystko układał w programie, w którym kodował całość. Stworzył z moich rysunków poziom, na którym rozgrywa się akcja tej gry. Przelewał nasze pomysły w wersję grywalną. Wszystkie nasze działania odbywały się online, na odległość - dodaje. 

Twórca "Pomroki" podkreśla, że w przypadku takich konkursów trzeba się liczyć z "odpuszczaniem" pewnych rzeczy. Gdy wyobraźnia pracuje wcale nie jest łatwo przenieść to wszystko do gry. - Pojawiają się pytania: co trzeba uciąć, żeby się wyrobić. Ja się trochę nagimnastykowałem, żeby ten gameplay tam był - podkreśla Rufus. 

ZOBACZ TAKŻE Pandemia w studenckiej kieszeni - na co mogą liczyć żacy? >>>

"Pomroka" obudowana jest doskonałą muzyką, stworzoną przez Bartosza. Dźwięki są bardzo przemyślane, tworzą nastrój gry. - Jak już mieliśmy zarys, co to będzie za gra, zacząłem wymyślać brzmienie - intro, utwór do negatywnego zakończenia i do pozytywnego - zdradza. 

Klimat "Pomroki" jest ponury. Swoją stylistyką nawiązuje do końcówki lat 90. i początku XXI wieku. Może przypominać "SuperMario". - Ta technika umożliwia bardzo szybkie konstruowanie elementów, z których można zbudować jakiś świat - zdradza Rufus. 

Dziś gra jest dostępna online w dwóch wersjach językowych. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Małgorzata Jakubowska

Data emisji: 06.05.2020

Godzina emisji: 7.16

pj/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wirtualna obrona. Na Politechnice Łódzkiej wprowadzono obrony prac online

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 14:00
Coraz więcej mówi się o tym, że uczelnie wyższe będą zamknięte jeszcze przez długi czas. Nie wiadomo czy studenci wrócą do nich przed końcem roku akademickiego. Pierwsze tygodnie zajęć online za nami. A co z obronami prac licencjackich czy magisterskich?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Targi technologii w sieci - wystartowały Women in Tech Days

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2020 11:08
Wystartowała długo oczekiwana, kolejna odsłona targów Women in Tech Days. Tym razem jednak całe wydarzenie zostało przeniesione do sieci. 
rozwiń zwiń