Zadzwoń do Eminema. Numer podał w sieci

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 08:36
Eminem podjął niecodzienny krok, by świętować 20. rocznicę pojawienia się na rynku jego albumu "The Marshall Mathers LP", wrzucił do sieci swój numer telefonu, każdy może mu wysłać wiadomość. 
Audio
  • Karol Suchodolski komentuje udostępnienie w sieci prywatnego telefonu przez Eminema (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Eminem
EminemFoto: Shutterstock/Kathy Hutchins

shutterstock_fortnite 1200.jpg
Christopher Nolan wykorzystuje siłę "Fortnite'a"

3136667440 to numer Eminema, pod który można do niego napisać, jak sam podkreśla "odezwie się do nas". 

- "The Marshall Mathers LP" to trzeci, studyjny album Eminema. Jednym z kawałków, który znajdziemy na tym albumie nosi tytuł "Stan" - jest to utwór, który opowiada o psychofanie, który pisze do Eminema listy - opowiada Karol Suchodolski z LifeTube'a. - Ten singiel odbił się na tyle szerokim echem, że słowo "Stan" stało się synonimem fanowskiej manii, do takiego stopnia, że w 2017 roku nawet umieszczono je w oksfordzkim słowniku, nie wspominając już o slangu czy Urban Dictionary - dodaje. 

Te osoby, które napisały do Eminema mogły także uzyskać wcześniejszy dostęp do zakupu limitowanego dropu ubrań rocznicowej kolekcji.

Te osoby, które napisały do Eminema mogły także uzyskać wcześniejszy dostęp do zakupu limitowanego dropu ubrań rocznicowej kolekcji.

Akcja związana z rocznicą płyty odbiła się szerokim echem wśród fanów artysty. Niektórzy informowali na Twitterze, że już wysłali sms'a, inni pisali wersy raperskie. 

- Uważam, że podanie swego numeru telefonu przez artystę to ruch niespotykany - ocenia Karol Suchodolski. - W czasie pandemii to świetny ruch. Może w swojej naiwności wierzę, że to nie jest ruch marketingowy, a moment na świętowanie rocznicy tego albumu i tej przeszłości, w której Eminem zaczynał - dodaje. 

Zwykle z artystami kontakt jest utrudniony. Możemy wysłać im wiadomość prywatną w mediach społecznościowych, ale nie mamy nigdy pewności, że uzyskamy odpowiedź. Pisanie sms'a czy zadzwonienie do Eminema to powrót do starych - prawie analogowych czasów.  

- Ten ruch artysty pozwala wydobyć nostalgię tamtych czasów, co idealnie nawiązuje do 20-lecia albumu - podkreśla rozmówca Mateusza Kulika. - Jestem przekonany, że dostał mnóstwo wiadomości. 

Podobną akcję, polegającą na udostępnieniu swego prywatnego numeru telefonu, jakiś czas temu zorganizował Joshua Weissman, czyli youtuber kulinarny, który ma 2 miliony subskrypcji. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Mateusz Kulik

Data emisji: 02.06.2020

Godzina emisji: 8.16

pj

Czytaj także

Giganci internetowi rosną w siłę. Kto wysuwa się na prowadzenie?

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 10:49
Uziemieni w domach chętniej i częściej sięgamy po to, co serwuje nam sieć. Platformy VOD, serwisy społecznościowe, YouTube, TikTok, Instagram - tam spędzamy dużo czasu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Christopher Nolan wykorzystuje siłę "Fortnite'a"

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2020 10:56
Nie w kinie, nie w telewizji, ale w grze wideo swoją premierę miała zapowiedź najnowszego filmu "Tenet" Christophera Nolana. 
rozwiń zwiń