Schwarzenegger przemówi Cyrwusem. Nadchodzi Octopus Festiwal

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 11:50
Octopus Film Festiwal odbędzie się w dniach od 4 do 9 sierpnia w Gdańsku. - Nasz festiwal bazuje na wspólnym doświadczeniu publiczności, więc nawet nie myśleliśmy o tym, by go przenieść do sieci. Octopus to nie tylko filmy, ale też klimat Stoczni. Tego nie bylibyśmy w stanie przekazać online - wyjaśnia Krystian Kujda. 
Arnold Schwarzenegger w Los Angeles
Arnold Schwarzenegger w Los AngelesFoto: Jaguar PS/Shutterstock.com

Piotr Cyrwus "zielone berety zje na śniadanie"

Jednym z punktów programu tegorocznej odsłony będzie pokaz filmu "Commando" z Arnoldem Schwarzeneggerem, do którego dialogi przeczyta aktor Piotr Cyrwus. - Zastanawialiśmy się, jak zareaguje na naszą propozycję, na szczęście pan Piotr ma duży dystans do siebie i jest świadomy swojego popkulturowego wizerunku - opowiada gość Czwórki. - Przygotowaliśmy też kilka niespodzianek. Na przykład niektóre teksty z filmu będą zmodyfikowane specjalnie dla naszego gościa.

Posłuchaj
09:06 [CZWORKA]Pierwsze slysze 9 lipiec 2020 octopus.mp3 Octopus Film Festiwal - co w programie imprezy? (Pierwsze słyszę/Czwórka)

Piotr Cyrwus na festiwalu wystąpi w podwójnej roli. Będzie go można także obejrzeć w filmie "W lesie dziś nie zaśnie nikt". - Planujemy także spotkanie aktora z publicznością - dodaje rozmówca Kamila Jasieńskiego. 

Złota Malina dla Donalda Trumpa

W programie festiwalu znalazł się także film, za który amerykański prezydent Donald Trump dostał Złotą Malinę. - "Duchy tego nie robią" pokażemy w ramach autorskiego cyklu Michała Oleszczyka - mówi Kujda. - Widziałem ten film lata temu i przyznam, że wrażenia są niezapomniane. 

Film w reżyserii Johna Dereka trafił na ekrany kin w 1989 roku. W rolach głównych wystąpili Bo Derek i Anthony Queen.

Kraina Grzybów promuje Octopusa

Festiwal promuje w sieci trailer, który jest dziełem twórcy najbardziej psychodelicznego kanału na polskim YouTubie, czyli "Krainy grzybów". - Wiktor Stribog był gościem pierwszej edycji Octopusa i pomyśleliśmy, że to właściwa osoba, która na obraz przełoży klimat naszego festiwalu - tłumaczy organizator imprezy. - To bardzo zdolny artysta, który robi wszystko sam: animacje i muzykę, sam też w filmach występuje. Jestem mu bardzo wdzięczny, że podjął się tego zadania, bo efekt jest piorunujący.

Octopus Film Festiwal / trailer

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Krystian Kujda (Octopus Film Festiwal)

Data emisji: 09.07.2020

Godzina emisji: 8.17

kul

Czytaj także

James Dean zagra w filmie wojennym 64 lata po swojej śmierci

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 13:32
Po 64 latach od śmierci James Dean kolejny raz  pojawi się na dużym ekranie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zrozum, o czym mówią serialowi mafiozi. Slang rodziny Soprano

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 09:57
"Rodzina Soprano" ma dziś grono zagorzałych fanów. I choć serial ma już 13 lat, to wciąż nie wszyscy rozumieją, o czym rozmawiają jej bohaterowie. Producenci opowieści spieszą więc na pomoc - powstał serialowy słownik. 
rozwiń zwiń