Tęskno, Baasch, ekologia i nauka - startuje Centralny Plac Zabaw w Lublinie

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 10:03
Centralny Plac Zabaw w Lublinie po raz kolejny wystartuje już 1 sierpnia. Będą m.in. warsztaty ekologiczne, koncerty takich gwiazd jak Tęskno, Baasch czy Marek Dyjak. Wszystko oczywiście pod patronatem Czwórki!
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Melanie Lemahieu

Twórcy Centralnego Placu Zabaw przygotowali dla odwiedzających dużo atrakcji, a w bardzo bogatym programie znajdzie się niemal 80 różnego typu wydarzeń.

Posłuchaj
08:10 2020_07_30-07-16-56_CZWÓRKA_Pierwsze słyszę.mp3 O wydarzeniach w Centralnego Placu Zabaw w Lublinie opowida Arkadiusz kaźmierach (Pierwsze słyszę/Czwórka) 

ZOBACZ TAKŻE Pobaw się na Centralnym Placu Zabaw. "Zatańcz street dance"

Jednym z nich będzie Studio 12. To miejsce przygotowane na wywiady z artystami, związanymi z lubelską sceną. - Będzie to plenerowe studio, umiejscowione w wewnętrznym ogrodzie Centrum Kultury w Lublinie - opowiadał Arkadiusz Kaźmierak, koordynator wydarzeń. - Zapraszać będziemy gości ze świata kultury i sztuki, rozmowy dotyczyć będą ekologii, bieżących wydarzeń i wystaw. Każdy dołączyć będzie mógł do rozmowy zarówno bezpośrednio, jak i online, bez wychodzenia z domu, bo transmisje odbywać się będą w internecie. Spotkania będą także tłumaczone na język migowy.


Skwer przy Centrum Kultury w Lublinie, to tu znajduje się Centralny Plac Zabaw/fot. piotrbb/shutterstock.com Skwer przy Centrum Kultury w Lublinie, to tu znajduje się Centralny Plac Zabaw/fot. piotrbb/shutterstock.com

Centralny Plac Zabaw znajduje się w samym sercu Lublina, przy tamtejszym Centrum Kultury. - Staramy się, by był to projekt, który "wychodzi do ludzi", nie chcemy zamykać się w czterech ścianach - tłumaczył Arkadiusz Kaźmierak. Dlatego, jak podkreślał, ważnym elementem wydarzeń w CPZ będą warsztaty dla dzieci i dorosłych, m.in. cyrkowe, żonglerskie. - Ale nie tylko. W zaplanowanych wydarzeniach staramy się łączyć dobrą zabawę i edukację - opowiadał gość Czwórki. - Będą więc warsztaty kreatywnej zabawy, czyli DIY, abstrakcyjnych pojęć, jak "emocje", będzie też zabawa "Graj w zielone", gdzie zaznaczony będzie motyw ekologii, a dzieci będą mogły eksperymentować z zielenią, poznawać będą mogły zioła, uczyć się samodzielności. Pojawią się warsztaty origami, czy fotografii.

Czytaj także: 

Ale będą także imprezy muzyczne, usłyszymy zarówno ostrzejsze dźwięki elektroniczne, jak również down tempo. - Koncerty to duża część zajęć w CPZ. Zagości u nas m.in. zespół Tęskno w akompaniamencie kwartetu smyczkowego, ale będzie także Baasch ze swoim pierwszym polskojęzycznym materiałem. Na scenie pojawi się także Marek Dyjak, czy Jazzpospolita w nowym, odświeżonym składzie, z materiałem z najnowszego albumu "Przypływ" - opowiadał Arkadiusz Kaźmierak. 

ZOBACZ WIĘCEJ Patronaty Czwórki >>>

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Arkadiusz Kaźmierak (koordynator Centralny Placu Zabaw w Lublinie)

Data emisji: 30.07.2020

Godzina emisji: 8.15

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Slot Art Festival. Utopijne miasto spotkań

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2017 12:26
- O Slocie myślimy jak o mieście, w którym są różne przestrzenie otwarte na wszystkich ludzi i na różnorodność - mówi w Czwórce Dorota Ogrodzka, organizatorka objętego Czwórkowym patronatem Slot Art Festivalu, który startuje w Lubiążu pod Wrocławiem już 4 lipca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Banana-Ink: znajomym tatuuję na ciele banany

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 12:01
- Pojawiam się w miejsach, w których promuje się kulturę tatuażu - mówił Przemysław Sasor z Banana-Ink. - Na moich warsztatach można przez chwilę poczuć się jak prawdziwy tatuator, tyle, że nasze projekty nie powstają na ciele, ale na skórce banana - tłumaczył. 
rozwiń zwiń