Slot Art Festival. Utopijne miasto spotkań

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2017 12:26
- O Slocie myślimy jak o mieście, w którym są różne przestrzenie otwarte na wszystkich ludzi i na różnorodność - mówi w Czwórce Dorota Ogrodzka, organizatorka objętego Czwórkowym patronatem Slot Art Festivalu, który startuje w Lubiążu pod Wrocławiem już 4 lipca.
Audio
  • Slot Art Festival - święto twórczości i różnorodności (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Chór nieśpiewający. Slot Art Festival 2015
Chór nieśpiewający. Slot Art Festival 2015Foto: Maciej Kozubal/mat. pras./Slot Art Festival

Dorota Ogrodzka Slot to jest społeczność. Najbardziej cieszą mnie historie, gdy ktoś trafia na nasz festiwal i znajduje tu swoje miejsce

Na atrakcje Slot Art Festivalu składają się warsztaty, koncerty, wernisaże, spotkania - w sumie około 150 różnych wydarzeń. - Warsztaty to okazja, aby spróbować sił w czymś nowym albo doskonalić to, co się już robi - przekonuje Dorota Ogordzka. - Każdego roku zapraszamy wyjątkowych prowadzących. Są to osoby doświadczone, ale też ludzie, którzy od niedawna z pasją praktykują jakąś formę sztuki lub technikę rzemieślniczą - wyjaśnia zaproszona organizatorka. 

Slot Art Festival organizowany jest już od ponad dziesięciu lat, a każdego roku odwiedza go około siedmiu tysięcy osób. - Nie chcemy być hermetyczni. Z hipisowskiego ducha bierzemy pewien rodzaj umiłowania wolności. Nie chcemy też, żeby Slot był komercyjny, a kluczem festiwalu jest różnorodność - mówi Dorota Orgodzka.

Posłuchaj też:
lts fot. Alicja Szulc 1200x660.jpg
"Gest, ciało, głos". Życie jako performance

W tym roku na dużej scenie Slota usłyszymy m.in. Mikromusic, Grubsona, xxanaxx oraz formację Pablopavo i Ludziki. Jak organizuje się tak wielkie przedsięwzięcie, jak wygląda dobór artystów na nim występujących oraz w jakich przestrzeniach odbywa się Slot Art Festival - tego dowiecie się, słuchając nagrania całej audycji.

Więcej informacji o Slot Art Festivalu znajdziecie też w zakładce patronaty Czwórki <<<

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Dorota Ogrodzka (animatorka kultury, organizatorka Slot Art Festival)

Data emisji: 3.07.2017

Godzina emisji: 8.17

jsz/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gargamel kuratorem muzycznym. Z internetu do Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2017 16:09
- Muzycznie nie zamykam się w konkretnych gatunkach, aczkolwiek mam swoje preferencje - mówił Jakub Chuptyś, youtube'owej publiczności znany przede wszystkim jako Gargamel, który od 7 lipca w Czwórce będzie prowadził autorską audycję "Pogłos".
rozwiń zwiń

Czytaj także

T-Mobile Nowe Horyzonty. Kino, które jest odważne

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2017 16:54
Jak stwierdził w Czwórce Marcin Pieńkowski, nowy dyrektor artystyczny tego kultowego festiwalu filmowego - odwagę w kinie można bardzo różnie definiować. Czy pod jego kuratelą wydarzenie to przeżyje rewolucję?
rozwiń zwiń