Przepisy keto diety. Czy to trudne?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 09:10
Dieta ketogeniczna polega na ograniczeniu spożycia węglowodanów – produktów mącznych i zawierających cukier. Nie wszystkim jest łatwo wymyślić takie przepisy. Porozmawiamy o nich z Eweliną Podraz-Siamą, autorką książki z takimi recepturami. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/BONDART PHOTOGRAPHY

shutterstock warzywa 1200.jpg
Ogólnopolski Tydzień Wege. Nie tylko dla tych przekonanych

Według twórców diety ketogenicznej, pozwala ona na skuteczne spalanie tkanki tłuszczowej i sprawia, że organizm nie doświadcza spadków energii spowodowanych wahaniami glukozy. Umiejętnie stosowana sprzyja utrzymaniu zgrabnej sylwetki i dodaje witalności. Czy jest to skuteczna dieta? I jak tworzyć dania bez węglowodanów zapytamy Ewelinę Podraz-Siamę, autorkę książki "Dieta Keto. Najlepsze przepisy".

W audycji także:

  • Sprawdzimy czy kryptowaluty stały się poważnym zagrożeniem dla środowiska, co udowadniają badacze z Uniwersytetu z Cambridge. Ich narzędzie na żywo pokazuje zużycie energii elektrycznej sieci Bitcoin.
  • Raperzy, młodzi aktorzy i blogerzy odpowiedzą na pytanie: Jaki jest twój ulubiony wiersz Norwida? 
  • serwis kulturalny
  • cykl ekonomiczny:
  • przegląd prasy
  • serwis sportowy
  • Gamingowy Flesz

***

Na audycję z cyklu "Pierwsze słyszę" we wtorek (18.05) o godzinie 6.00 zaprasza Kamil Jasieński.

pj

Zobacz więcej na temat: dieta zdrowie Czwórka
Czytaj także

Szpinak - zielone źródło zdrowia. Jak go smacznie przyrządzić?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 11:10
Do niedawna kojarzył się z niesmaczną papką z dzieciństwa, od jakiegoś czasu przeżywa jednak renesans. Stosowany jako składnik dań, sałatek, koktajli i ciast szpinak pracuje na swój nowy PR. Można z niego wyczarować pyszne potrawy, a przy okazji skorzystać z jego prozdrowotnych właściwości.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ogólnopolski Tydzień Wege. Nie tylko dla tych przekonanych

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 12:11
Ogólnopolski Tydzień Wege to impreza promująca wegetarianizm i weganizm. - W Polsce ten styl życia jest coraz bardziej popularny, co bardzo nas cieszy - mówił Cezary Wyszyński z Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!.
rozwiń zwiń