Phatrax i jego eksperymentalna muzyka basowa w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 08:30
Gościem Czwórki będzie DJ i producent z Warszawy oraz współzałożyciel kolektywu FLAUTA - Phatrax. W czwartkowy poranek porozmawiamy o jego debiutanckiej płycie.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/hurricanehank

Debiutancki album Phatraxa to w głównej mierze eksperymentalna muzyka bassowa inspirowana rytmami bliskowschodnimi i afrykańskimi. Na albumie usłyszeć można także wpływy dubowe i dancehallowe. Winylowy sampler zawiera 4 największe bangery z płyty przystosowane do użytku soundsystemowego, dlatego dobrze słuchać go głośno.

Do oprawy graficznej projektu zostało zaproszonych ponad 60 znajomych ilustratorów, grafików, tatuażystów, graficiarzy, muzyków, producentów dwójka sześciolatków i trójka raperów - każda z 300 okładek to unikatowe, ręcznie robione dzieło sztuki. W projekcie wzięli udział m.in. Stachu Szumski, Zbiok, Michał Loba, Katarzyna Nosowska, a nawet Belmondo.


bovska 1200.jpg
Bovska i letni "Barometr" z wczesnej wiosny

Czytaj także:

O poranku powiemy też o paszporcie covidowym. Dokument potwierdzający fakt zaszczepienia przeciwko COVID-19 jest już dostępny, a można go pobrać m.in. z aplikacji mObywatel.

W audycji również:

  • przegląd prasy
  • serwis sportowy
  • Gamingowy Flesz
  • serwis kulturalny

***

Na audycję Pierwsze słyszę zapraszamy w czwartek (01.07) o godz. 6.00. Program poprowadzi Kamil Jasieński.

aw

Czytaj także

Kombucha - napój, który może zawojować rynek

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 09:21
Politechnika Łódzka jest partnerem projektu, którego celem jest wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji kombuchy, napoju o walorach smakowych i działaniu prozdrowotnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smak lata. Czereśnie - zdrowe owoce i liście

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 11:00
Sezon na te owoce jest krótki, dlatego warto go dobrze wykorzystać. - Czereśnie zawierają bardzo dużo jodu, wapnia, żelaza, witaminy A, C i witaminy z grupy B - mówi dietetyk Hanna Stolińska. - Zawarte w nich przeciwutleniacze spowalniają proces starzenia się.
rozwiń zwiń