Czy warto uczyć się samemu? Edukacja domowa w chmurze

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2023 09:06
Coraz więcej dzieci, młodzieży i rodziców interesuje się tematem edukacji domowej. Sprawdzimy czy oznacza to, że rodzić rezygnuje z pracy i zostaje uczyć dzieci w domu? Przyjrzymy się "Szkole w chmurze" i opowiemy jak to jest zdobywać wykształcenie na własną rękę.
Edukacja domowa to coraz częściej wybierana droga.
Edukacja domowa to coraz częściej wybierana droga.Foto: shutterstock/Golubovy

Tuż po 9.15 naszym gośćmi będą Jakub Jędrzejewski, nauczyciel-egzaminator z języka polskiego w Szkole w Chmurze oraz Kinga Kordowska - uczennica drugiej klasy Liceum w Chmurze, która prowadzi szkolnego TikToka. Opowiemy o tej popularnej ostatnio platformie edukacyjnej, formie edukacji domowej. Ze "Szkoły w Chmurze" korzysta już ponad czternaście i pół tysiąca użytkowników, a powstała z myślą o tych, którzy potrzebują więcej czasu na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań oraz chcą poznawać świat na własnych warunkach.

Z Weroniką Puszkar wskoczymy do świata millenialsów. Sprawdzimy jakie domy kupują i dlaczego zmieniają je w ohydne potworki. TikTok pełen jest filmów "przed" i "po" remoncie. Autorka magazynu Vice, Katie Way, przyjrzała się w mediach społecznościowych temu, co ze swoimi domami robią millenialsi. Diagnoza Way jest raczej brutalna: według niej młodzi szpecą budynki i wprawiają w przerażenie swoimi remontowymi decyzjami. Zrywają drewniane deski i zastępują je  winylową podłogą, usuwają vintage’owe armatury na rzecz białego marmuru, rezygnują z oryginalnych części na rzecz nowoczesnych i wątpliwych estetycznie rozwiązań.

Opowiemy również o pracy dla testerów gier. Po blamażu CD Projekt RED związanym z wprowadzeniem na rynek wadliwej wersji Cyberpunka 2077 twórcy postanowili wprowadzić system pomagający w eliminacji błędów. Firma zaprosi do pomocy graczy amatorów, którzy skorzystają z pierwszych wersji kolejnych gier i wskażą ich wady.

W audycji także: informator maturalny, serwis sportowy, przegląd prasy i serwis kulturalny. 

***

Na audycję z cyklu "Pierwsze słyszę" - w wtorek (31.01) o godz. 7.00 - zaprasza Kamil Jasieński.

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka edukacja szkoła
Czytaj także

Po co nam studia? "Nie muszą zaważyć na późniejszym życiu"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2022 18:00
- To, czy iść na studia, jest sprawą indywidualną. Uczelnie otworzą przed nami pewnie niektóre drzwi do przyszłej kariery zawodowej, ale najczęściej najważniejsza i tak jest własna praca i samorozwój - podkreślał przedsiębiorca Michał Barczak. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szkoła bez telefonów? "Lepiej tłumaczyć niż zakazywać"

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2023 16:40
Kolejne kraje zakazują używania telefonów komórkowych w szkołach. Zakaz obowiązuje już m.in. we Francji, Włoszech, w Grecji, Portugalii i Chinach. Powód? Problemy z koncentracją na lekcjach, uzależnienie od internetu oraz negatywny wpływ na relacje społeczne. Czy można zabronić używania telefonów w szkole?
rozwiń zwiń